Розпочалася робота тематичних секцій в рамках Дня відкритого врядування та економічного розвитку українських міст

19 / Вересень, 2017
Розпочали роботу дві тематичні секції Дня відкритого врядування та економічного розвитку українських міст в рамках ХІІІ Українського муніципального форуму проводиться за підтримки проекту «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)», який АМУ впроваджує спільно з Федерацією канадських муніципалітетів.
На першій секції розглянули тему "Відкрите врядування - шлях до ефективного розвитку територіальних громад". 
Валерій Бакал, начальник управління з питань інформаційних технологій Державного агентства з питань електронного урядування України розказав про концепцію електронного врядування, яка, за його словами, буде завтра представлена в Уряді. "Сподіваюся, ця концепція буде ухвалена завтра. ЇЇ пріоритетними напрямками є модернізація публічних послуг для громадян, управління розвитокм Е-врядування та моденізація публічного управління безпочередньо в роботі Уряду, зокрема, розробка електронної взаємодії реєстрів, розвиток електронного документообігу та Е-урядування базовими галузями", - зазначив виступаючий. Дивитися презентацію.
Виконавчий директор ГС «Хайтек офіс України», Радник Першого Віце- прем’єр-міністра України Андрій Бірюков розповів про концепцію Smart City. Він розказав про документ "Digital agenda 2020", у якому представлений план розвитку цифрових технологій у міста. Smart-city, тобто "розумне місто" - частина цієї парадигми, яка означає застосування передових цифрофих технологій в управлінні містом. Виступаючий зауважив, що концепція Smart City не означає автоматизацію управлінських процесів за допомогою техніки, а запровадження нової хайтек-філософії управління. Презентація
Павло Радченко, операційний менеджер МБО «Фонд Східна Європа», програма USAID «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» (TAPAS) предствив поняття відкритих даних та розповів про практичні аспекти їх використання містами. Виступаючий презентував портал Opendatabot — сервіс моніторінгу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів, який збирає інформацію з відкритих державних реєстрів та інших джерел і має можливість миттєво висилати інформаційні повідомлення у соціальні мережі зареєстрованих користувачів. Переглянути презентацію.
 
Яніка Меріло, виконуючий обов'язки заступника Дніпровського міського голови розповіла про ресурс "Відкритий Дніпро", який нещодавно був розроблений Дніпровською міською радою (opendata.dniprorada.gov.ua). Там жителі та гості міста можуть дізнатися усю інформацію для кофортного обслуговування, пересування, навчання, захисту, відпочинку, ознайомитись із бюджетом міста, з рішеннями міської ради тощо. Презентація.
Анатолій Бойко, координатор громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» виступив із презентаціює на тему "Прозорий бюджет – запорука довіри та підтримки громади". "Насамперед прозорий бюджет - це запорука довіри та підтримки громади", - відзначив А.Бойко. Він розповів про розробку методології оцінки прозорості місцевих бюджетиів та як вона працює на практиці. А.Бойко подякував Асоціації міст України за те, що вона зацікавилась проектом та підтримала ініціативу щодо його презентації на Українському муніципальному форумі. Дивитися презентацію.
 
Віталій Малецький, Кременчуцький міський голова розповів про успішну практику формування громадського бджету міста Кременчука. "У 2015 році громадськість мого міста ініціювала створення бюджету участі. У відповідь на звернення активістів у квітні 2016 року розпорядженням міського голови створено робочу групу з впровадження громадського бюджету, а вже у травні на сесії міської ради прийнято міську програму "Громадський бюджет Кременчука на 2016 - 2020 роки", - зазначив міський голова.
Юлія Гвоздович, депутат Львівської міської ради, Голова Постійної депутатської комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова розказала про львівський портал відкритих даних - он-лайн платформу, що містить інформацію від різних структурних підрозділів мерії, а також інших установ, що працюють на території міста.
Залучений експерт Проекту «Громадяни в дії» Тарас Случик розповів про цілі та порядок створення наглядових рад комунальних підприємств.
Тема другої секції – «Впровадження інноваційних підходів в роботі АМУ для стимулювання та підтримки розвитку громад».
 
Про стан впровадження Стратегії розвитку регіональних відділень Асоціації міст України розповів Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він зазначив, що «роль та функції регіональних відділень Асоціації мають бути новими, і головна мета цих змін – щоб члени АМУ отримували найбільший спектр послуг». За словами Олександра Слобожана стоїть задача перетворити РВ АМУ в сервісні центри».
Розбудова інституційної спроможності та створення інформаційної системи комунікації РВ АМУ – тема доповіді керівника проекту ГО «Центр реформ та місцевого розвитку» Андрія Гінкула. За його словами, налагоджена комунікація - це запорука успішної діяльності регіональних відділень Асоціації міст України, які мають допомгати містам вирішувати різноманітні проблеми та забезпечувати їх інформацією, яка сьогодні є дуже динамічною та потребує постійного оновлення.
Джо Мессі, виконавчий директор Асоціації муніципалітетів Манітоби детальніше розповів про діяльність Асоціації муніципалітетів Манітоби, зокрема, про її головні функції, лобістську діяльність і програми підтримки муніципалітетів. "У 2015 році було сфомовано Координаційний комітет зацікавлених сторін для розроблення стратегії економічого розвику Манітоби, а також спільну стратегію заціавлениїх сторін, яка направлена на підтримку муніципалітетів. У рамках статегії ми впроваджуємо муніципальну систему збору даних - матриці для аналізу економічних показників  провінції, крім того, ми започаткували програму навчання для муніципальних фахівців з питань економічного розвитку та розпочали переговори з уряом провінції Манітоби щодо запровадження послуг "єдиного вікна" для підприємців, інвесторів та муніципалітетів", - зазначив виступаючий.
Також в рамках засідання другої секції, міські голови  та директори регіональних відділень Асоціації обговорили перспективи розвитку АМУ, а також  висловили свою думку про перспективи реалізації Стратегії РВ АМУ щодо перетворення регіональні відділення на сервісні центри.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)