Розпорядження Уряду: 30 млн грн буде перерозподілено з держбюджету до місцевих бюджетів на проведення перших виборів в ОТГ у грудні

05 / Жовтень, 2016

3 жовтня на позачерговому засіданні Кабінет міністрів України прийняв рішення, яке ставить крапку в питанні проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних і міських голів в об'єднаних територіальних громадах. Вибори відбудуться в грудні 2016 року. Про це Прем'єр-міністр України В.Гройсман повідомив на своїй офіційній сторінці у мережі Facebook.

Зокрема, прийнято рішення про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Центральній виборчій комісії на 2016 рік. Документ передбачає зменшення обсягу видатків за бюджетною програмою "Забезпечення фінансування проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад та сільських, селищних, міських голів об'єднаних територіальних громад" на 30 000 тис. гривень та відповідного збільшення обсягу видатків за бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". Рішення Уряду про перерозподіл видатків між бюджетними програмами ЦВК забезпечить проведення на належному рівні виборчого процесу без залучення додаткових бюджетних коштів.

Узгоджений документ передбачає, що 30 млн грн буде перерозподілено з держбюджету до місцевих бюджетів на проведення перших виборів в об’єднаних громадах.

Цього тижня очікується засідання ЦВК, на якому буде визначена остаточна дата проведення та оголошення виборів в ОТГ.

Нагадаємо, 21 вересня Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності погодив проект Урядового рішення щодо виділення додатково у 2016 році 30 млн грн на проведення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах. Ініціатором цього проекту виступив Мінрегіон. Раніше, 8 вересня, Уряд виділив 10,5 млн грн на проведення виборів в ОТГ

Таким чином, до кінця 2016 року об’єднані громади, що створюються згідно із законом та перспективним планом додатково отримають більше 40 млн. грн. на формування органів місцевого самоврядування ОТГ.

Асоціація міст України неодноразово піднімала перед керівництвом держави питання щодо недостатності коштів для фінансування у 2016 році перших виборів ОТГ. 

Нагадаємо, 177 об'єднаних громад очікують рішення ЦВК про призначення перших виборів і ще близько 30 готують відповідне подання.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)