Шведський міжнародний центр місцевої демократії запрошує на навчальні програми представників місцевого самоврядування

06 / Вересень, 2021
Шведський міжнародний центр місцевої демократії (ICLD) розпочав відбір учасників на дві міжнародні програми: «Підхід, заснований на правах людини», «Жіноче політичне лідерство»
 
Навчальна тренінгова програма «Підхід, заснований на правах людини» призначена для місцевих органів влади, громадськості та обраних політиків з Албанії, Боснії та Герцеговини, Грузії, Косово, Північної Македонії, Молдови, Чорногорії, Сербії, Туреччини й України.
Учасники програми «Підхід, заснований на правах людини» мають сформувати команди з трьох осіб від одного населеного пункту/організації та подати заявки щодо муніципального виклику — «проєкту розвитку», з яким вони працюватимуть протягом 18-місячної міжнародної програми навчання.
Головна мета — посилення поточних процесів змін, що сприяють соціальному та економічному розвиткові, зміцненню установ в органах місцевого самоврядування і регіонах. Це має бути досягнуто шляхом інтеграції роботи органів місцевого самоврядування з правами людини, щоб рівність, участь, прозорість і відповідальність у муніципалітетах стали реальністю. Учасники навчання вивчать нові методи роботи й отримають більше знань з питань гендерної рівності, участі, прозорості та підзвітності. У рамках програми використовуються різноманітні навчальні методи, але основна увага приділяється діалогічним методам і навчальним відвідуванням. Також серед цілей програми — розвиток учасниками своїх національних і міжнародних мереж.
Програма тренінгу пропонує:
Навчання з прав людини, підходу, заснованого на правах людини.
Вплив на різний політичний досвід.
Двотижневий навчальний візит у шведський муніципалітет чи регіон.
Муніципалітет, який бере участь, допомагає досягти Цілей сталого розвитку.
Переваги участі в програмі:
 цінний обмін знаннями та досвідом;
– розвиток регіональних і міжнародних мереж;
 підтримка поліпшення участі, рівності, прозорості та підзвітності в місцевому самоврядуванні.
По закінченню навчання учасники:
  • ознайомляться з децентралізованою місцевою владою та підходом, що базується на правах людини, з особливою увагою на рівних можливостях, участі, прозорості/боротьбі з корупцією та підзвітності;
  • ознайомляться з місцевим розвитком в умовах демократії з порівняльної точки зору;
  • матимуть інструменти, потрібні для підтримки місцевого розвитку та місцевої демократії з допомогою підходу, заснованого на правах людини;
  • вмітимуть виконувати роботу з управління змінами та стратегічного планування;
  • розширять національні й міжнародні мережі в галузі місцевого розвитку, прав людини та управління.
Програма базується на розумінні концепції прав людини, приділяє велику увагу тим, хто є найбільш маргіналізованим, виключеним або дискримінованим. Одна з цілей програми — зміцнення інституційної спроможності та інтеграція мислення на основі розуміння прав людини на місцевому рівні та в муніципальній службі. Подати заявку може команда з трьох осіб, з-поміж: органів місцевого самоврядування, громадськості та обраних політиків.
 
Програма «Жіноче політичне лідерство» — 12-місячне навчання, зосереджене на розвитку політичних лідерських навичок, і є відкритим лише для жінок, що займають виборне місце в органах місцевого самоврядування. Усі частини тренінгу засновані на справедливості, участі, прозорості та підзвітності. Мета — зміцнити демократію в організаціях, які беруть участь у тренінгу, насамперед шляхом зміцнення самої політики, а також спроможності жінок-політиків загалом бути взірцями для наслідування; та ширше залучити недостатньо представлені групи до органів ухвалення рішень.
 
ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ!
► Подати заявку на участь у програмах можна за посиланням.  Дедлайн подачі — 30 листопада 2021 року.
► Робоча мова програм — англійська.
► Більше про навчальну програму можна дізнатися тут.
 Сторінка ICLD у мережі «Фейсбук» (перейти).
 
Контакти:
Марія Тищенко, менторка ICLD
тел.: +380 660 70 23 83
 

 

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)