Сьогодення та перспективи позашкільної освіти обговорювали учасники практикуму у Кіровоградському РВ АМУ

16 / Червень, 2017
Сьогодні в Кропивницькому відбувся практикум із застосування законодавства «Сьогодення та перспективи позашкільної освіти». Захід відбувся в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. 
Модератором практикуму виступила Лариса Костенко, начальник управління освіти Кіровоградської міської ради. «Позашкільна освіта – складова єдиної системи і має не меншу вагу та значення, ніж традиційна. Її вплив на формування компетентностей, ціннісних ставлень і суджень учнів , необхідних для успішної самореалізації важко недооцінити. В першу, чергу, це стосується розвитку творчих здібностей і актуальних на сьогодні питання патріотичного виховання молоді», зазначила вона, звертаючись до учасників.
 
Тема актуальна і , водночас, болюча, але не таємниця, що позашкілля в останні роки фінансується на недостатньому рівні. Однак, це не заважає наставниками і вихованцям пришкільних та регіональних ДЮЦів й будинків творчості різного спрямування. Такі висновки можна зробити із аналізу діяльності позашкільної освіти сільських, селищних та міських громад 2016 – 2017 н.р.. Ґрунтуючись на цих даних управляння і відділи освіти вносять корегування до існуючих планів в тому, числі із урахуванням існуючих даних з кількості учнівської молоді. 
До нових в сфері позашкілля нині відноситься організація національно-патріотичне виховання молоді та робота координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання. Розповідаючи про нові форми цього напрямку діяльності Тарас Бабак, голова координаційного сектору з національно - патріотичного виховання дітей та молоді м. Кропивницького наголосив на тому , що проведені в останім часом заходи - це тісна співпраця освіти, військоматів, волонтерів і різного спрямування громадських організацій. Останні мають ресурси та відкликаються на перші звернення. 
В рамках практикуму також презентували освітні проектів «Майбутній захисник України» та «Літня школа бізнес лідерства» вони , сучасні, мобільні і , головне, цікаві для дітей. В минулому навчальному році до них долучилось багато дітей, які розробили декілька суттєвих проектних заявок частину з яких вже презентували на столичному рівні.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)