Тема онлайн-практикуму Полтавського РВ АМУ - особливості оприлюднення інформації про діяльність місцевого самоврядування +ВІДЕО

23 / Квітень, 2021
23 квітня у Полтавському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему «Особливості оприлюднення інформації про діяльність органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Полтавського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: голови місцевих рад та працівники інформаційних підрозділів.
Виконавча директорка Полтавського РВ АМУ Галина Безносик на початку практикуму наголосила на важливості обраної теми та висловила сподівання, що отримані під час заходу знання громади зможуть застосувати на практиці. Крім того, вона розповіла про робочу нараду, яка відбулася 22 квітня, на якій обговорювалися законопроєкти щодо внесення змін до порядку перерахування ПДФО до місцевих бюджетів. Галина Безноск зазначила, що для громад збільшення відсотку зарахування ПДФО із 60 до 65% – це отримання додаткового обсягу фінансового ресурсу в загальній сумі 11,1 млрд грн.
 
Модераторкою заходу виступила Тетяна Паутова, заступниця керівника апарату - керуюча справами виконавчого апарату Полтавської обласної ради.
Вона зазначила, що законодавство щодо доступу до публічної інформації досить широке та надала перелік основних законопроєктів. Також спікерка наголосила, що місцевим радам важливо мати чіткий алгоритм, затверджений рішенням голови: що, хто і де оприлюднює та які акти повинні мати органи місцевого самоврядування для того, щоб забезпечити правильне висвітлення. «Як правило, в громаді є особа, яка відповідає за публічну діяльність та є сайт. Але ми забуваємо про обов’язок органів місцевого самоврядування опубліковувати низку інформації. Положення про опублікування відкритих даних передбачає для органів місцевого самоврядування аж 64 наборів даних», – сказала Тетяна Паутова.
Спікерка детальніше зупинилася на діяльності органів місцевого самоврядування на офіційних сайтах, яку інформацію потрібно висвітлювати та на яких ресурсах, як правильно оприлюднювати бюджет, як правильно громаді відповідати на запит, зокрема, яким чином оформлювати відмову про надання відповіді на запит тощо. Адже ігнорування та, часом, недотримання і нерозуміння законодавства може призвести до оскаржень рішень громади через їх неправильне оприлюднення. Крім того, Тетяна Паутова роз'яснила питання порядку оприлюднення про діяльність комунальних підприємств громади.
На завершення практикуму модераторка надала відповіді на питання, що цікавлили представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Полтавського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)