Тема онлайн-практикуму Рівненського РВ АМУ - взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю +ВІДЕО

22 / Квітень, 2021
21 квітня у Рівненському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю. Інформаційна відкритість громад, цілі, завдання, інструменти». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Рівненського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: представники громад області, спеціалістіи інформаційних служб, секретарі місцевих рад.
Відкриваючи захід виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук розповіла про важливість відкритості громади перед населенням, і у публічній площині і перед інвесторами.  «Інформаційний сайт та соцмережі це ваше обличчя, усе, що відбувається у громаді не проходить без вашої участі,  лише завдяки вам світ дізнається про вас», - зазначила вона.
 Під час практикуму були розглянуті такі теми:
  • Комунікаційна стратегія громад, ефективна комунікація ОМС зі ЗМІ.
  • Інформаційна відкритість ради.
  • Публічність комунальних підприємств та комунальних закладів.
  • Законодавчі аспекти Закону України «Про доступ до публічної інформації».
  • Доступність інформації про бюджет.
  ​
Модератором заходу виступила координаторка Рівненського медіа-центру Руслана Броновицька, яка розповіла учасникам, як спланувати комунікаційну стратегію громади та як налагодити ефективну комунікацію зі ЗМІ та різними цільовими групами. Також вона нагадала про правила комунікації у різних соцмережах, які інструменти краще застосовувати та як визначити контент, який необхідних для різних цільових груп, як побороти ботоферми у соцмережах. 
Консультантка з комунікацій Рівненського РВ АМУ Олена Ковтунець розглядаючи питання взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю зауважила: «Якість офіційних сайтів громад зросла у кілька разів, порівняно з  попередніми роками. Сайти ожили, вчасно висвітлюють свою діяльність, змінилися візуально і це добре. Говоріть і пишіть про себе, обмінюйтеся досвідом».
На прикладі Рівненської міської ради начальник організаційного відділу апарату ради та виконавчого комітету Юрій Павлов розкрив питання Інформаційної відкритості. Він зазначив, що на сайті ради публікуються усі проєкти рішень, розповів про терміни повідомлення пленарних засідань, графік роботи постійних комісій, що доступний на пів року вперед. Окремо спікер розказав про взаємодію з депутатами та як висвітлюють їх діяльність. 
  
Питання публічності комунальних підприємств та комунальних закладів пояснив Володимир Зиль, голова ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос». Особливу увагу він приділив навчальним закладам, засновниками яких є органи місцевого самоврядування. Вони також мають бути публічними та оприлюднювати усю необхідну інформацію: статут закладу, ліцензований обсяг, матеріально-технічне забезпечення, результати якості освіти, річний звіт та ін. 
Крім того, консультант Рівненського РВ АМУ з правових питань Василь Курилас розкрив законодавчі аспекти Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема, роз'яснив питання «профільних» нормативних документів прес-служб.
Людмила Кушнер, консультантка Рівненського РВ АМУ з бюджетних питань, нагадала і про доступність інформації про бюджет, адже це питання є вкрай важливим як для депутатів , так і для жителів громад. А консультантка з економічного розвитку Рівненського РВ АМУ Руслана Стасюк розповіла про новий порядок відбору інвестиційних проєктів і програм, що можуть реалізовуватися громадами за кошти ДФРР. 
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Рівненського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)