Тернопільське РВ АМУ провело практикум щодо вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування

08 / Квітень, 2021
8 квітня у Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування. Співпраця відділів ДРАЦС з центрами надання адміністративних послуг органів місцевого самоврядування щодо державної реєстрації актів цивільного стану». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Тернопільського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
З вітальним словом виступив виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення АМУ Руслан Фронц, який назвав тему заходу та представив модератора, а також ознайомив з діяльністю Асоціації міст України в рамках проєкту ПУЛЬС USAID.
Модератор заходу – Гетьман Людмила, заступник начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Тернопільській області.
Експерти заходу: Керівник відділу нотаріату у Тернопільській області Ольга Дяченко та Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільській області Ірина Масло.
Людмила Гетьман виступила з вітальним словом, ознайомила учасників з програмою заходу, а також представила експертів заходу. Вона зауважила: «Держава не може повноцінно функціонувати без діяльності органів нотаріату, адже саме вони вчиняють дуже велику кількість нотаріальних дій, а саме: посвічують довіреності, видають заповіти, вживають заходи щодо охорони спадкового майна, видають свідоцтва про спадщину та вчиняють ряд інших дій. В Тернопільській області, як і в Україні, діють державні та приватні нотаріуси, котрі працюють в обласних та районних центрах. Однак є населені пункти, де нотаріусів немає і саме там нотаріальні дії повинні вчиняти посадова особа органу місцевого самоврядування».
Також Людмила Гетьман детально розповіла, які дії необхідні для того, щоб посадова особа органу місцевого самоврядування мала право вчиняти нотаріальні дії. 
«Посадові особи органу місцевого самоврядування не мають права вчиняти дії на своє ім’я, від свого імені, на ім’я та від імені своєї сім’ї та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер), не мають права вчиняти дії від імені працівників виконавчого комітету та на ім’я та від імені даного виконавчого комітету», - наголосила Л.Гетьман
Дяченко Ольга надала грунтовне роз’яснення щодо порядку посвідчення довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених.
Ірина Масло розповіла про зміст узгоджених рішень щодо співпраці та порядок їх підписання, а також детально розповіла про порядок надання послуги єМалятко.
Наприкінці заходу Виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Руслан Фронц сказзав: «Асоціація міст України збирає найактуальніші проблеми у сферах діяльності органів місцевого самоврядування, які потребують вирішення на рівні Уряду України або міністерств. Узагальнений перелік питань буде направлено профільним міністерствам для попереднього опрацювання з метою забезпечення максимального їх врахування».
 

АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)