Три негатива в законопроєкті 5655

15 / Грудень, 2022

Радниця Голови Асоціації міст України Оксана Продан в ефірі телеканалу СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ розповіла про три складові негативу законопроєкту №5655, який змінює регулювання в сфері містобудування.
Вона зазначила, що законопроєкт 5655 потребує доопрацювання в частині захисту права власності власників земельних ділянок, адже документ передбачає можливість легалізації самовільного будівництва і жодної відповідальності забудовника за це.
Вже давно прийнятий закон, яким запроваджено електронний облік в містобудуванні, але звільнення від відповідальності адміністраторів електронної системи, які будуть вести цей реєстр, за порушення строків введення, за неправдивість введених даних, знищить електронну систему.
Також 5655 позбавляє органи місцевого самоврядування можливості впливати на процеси будівництва, що відбуваються на їх території. Виявивши порушення, всі ОМС змушені будуть звертатися до єдиного органу в центрі та чекати рішення щодо призупинення самовільної забудови.
Одне з порушень Конституції України в проєкті — створення приватної структури, якій держава передає контроль, нагляд і свою відповідальність перед громадянами. Таким чином, приватна фірма буде контролювати інші приватні компанії.
Оксана Продан наголосила, що Асоціація міст України неодноразово звертала увагу авторів законопроєкту, Комітету та Парламенту на необхідність обговорення та доопрацювання всіх норм. Однак на опрацювання документу всій країні дали всього три дні, останнє засідання Комітету пройшло в закритому режимі, ніхто не зміг висловити свої зауваження. Відбулося абсолютне ігнорування думки суспільства, експертів і місцевого самоврядування. Саме ці експерти та громадськість за один день зібрали необхідні 25 тисяч підписів під петицією до Президента щодо ветування законопроекту 5655.

«Є три негативні складові щодо роботи Комітету і авторів законопроекту 5655. Перше — невідповідність норм проекту Конституції України і Цивільному Кодексу України. Друге — ігнорування позиції суспільства, громадськості, експертів та фахівців містобудівної сфери. Третє — перенесення дискусії із залу Парламенту на рівень Президента, який є Верховним Головнокомандувачем у воюючій країні», — наголосила О.Продан.
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)