Триває судовий захист прав органів місцевого самоврядування щодо компенсації перевізникам витрат на пільгові перевезення окремих категорій громадян

28 / Жовтень, 2016

24 жовтня Асоціація міст України подала до Окружного адміністративного суду міста Києва позов про залучення її як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні Славутської міської ради проти Кабінету Міністрів України.

Суть позову міста Славути – визнання протиправною бездіяльності Кабінету Міністрів України та зобов’язання вчинити дії щодо виділення коштів на компенсацію пільгового перевезення деяких категорій громадян.

Зауважимо, на сьогодні держава гарантує пільгове перевезення у міському, приміському та міжміському транспорті приблизно 3,4 млн громадян. Відповідно до законодавства держава виділяє на компенсацію пільгового перевезення субвенцію. У 2015 році вона була виділена в сумі 1,9 млрд грн. (із неї 1,6 млрд грн – компенсація за проїзд, 0,3 млрд грн – інші пільги гарантовані державою). У 2016 році субвенція не була передбачена. На наступний рік у проекті Державного бюджету України на 2017 рік субвенція також не передбачається.

Нагадаємо, 27 вересня 2016 року Правління АМУ рекомендувало місцевим радам – членам АМУ долучитися до адміністративної справи №826/8975/16, яка знаходиться у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва, за позовом Славутської міської ради до Уряду про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії, у якості третьої особи на стороні позивача. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)