У Дніпрі відбулась перша установча зустріч проєкту "Мережа енергоменеджерів"

19 / Грудень, 2019
Асоціація міст України розпочинає новий всеукраїнський проєкт із розбудови мереж енергоменеджерів. Мережа енергоменеджерів передбачає об’єднання фахівців органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження.Пілотними регіонами для старту розбудови мереж обрані Житомирська, Дніпропетровська та Івано-Франківська області. 
18 грудня відбулась перша установча зустріч мережі енергоменеджерів Дніпропетровської області. На заході були представлені територіальні громади - учасники пілотної мережі та урочисте підписання Меморандуму про наміри працювати над досягненням спільної мети. Свої домовленості підписанням Меморандуму засвідчили представники 17 територіальних громад.
«Ми продовжуємо роботу з реалізації заходів з енергоефективності та енергозбереження» - зазначила Світлана Калініна, головний спеціаліст з питань енергомоніторингу відділу з економічних питань Павлоградської міської ради, учасниця мережі енергоменеджерів.
«Розкажу як все почалося. Павлоградська міська рада приєдналася до проекту «Угода мерів» у 2014 році та затвердила план дій сталого енергетичного розвитку. У 2017 році ми впровадили енергомоніторинг в бюджетних закладах міста, це 60 установ. Спочатку це був звичайний звіт у форматі Excel. З минулого року ми використовуємо спеціальний програмний продукт АІС «Енергосервіс». Є переваги, але є і недоліки цього продукту. Хотілося б, щоб була більш автоматизована система енергомоніторингу, зараз показники знімаються і вносяться у систему вручну», - розповіла спеціаліст.
Технічний експерт з енергоефективності Юлія Сабатюк детально роз`яснила мету, формат та перспективи діяльності мережі в Україні.
«Кошти, які мають йти на розвиток інфраструктури громад часто витрачаються на оплату енергоносіїв. Якщо залишити все як є, то на нас очікує зростання вартості енергоносіїв, збільшення видатків із бюджету на оплату енергоресурсів, зростання кількості аварійних будівель та зношеного обладнання. Якщо ж ми почнемо діяти, то отримаємо скорочення витрат на оплату енергоносіїв, вивільнення додаткового фінансового ресурсу в бюджетах громад, можливість залучення інвестицій в громадотворення, а також комфортні умови у бюджетних закладах».
Володимир Шимкін, президент ГО «Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам», провів коротку презентацію щодо запуску нового механізму фінансової підтримки з підвищення енергоефективності громадських будівель, що можуть отримати громади.
«Наш проект надає можливість територіальним громадам, комунальним підприємствам, таким як лікарні, отримати грант від 5 до 10 тисяч євро. Дедлайн подачі пропозицій - 10 січня 2020 року».
Після виступів спікерів розпочалася безпосередня робота членів мереж, зокрема напрацювання пропозицій щодо наступних засідань мережі Дніпропетровської області.
 
                      

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)