У Дніпропетровському РВ АМУ відбувся практикум, де розглядали механізм реалізації енергоефективних заходів в громадах

12 / Червень, 2017
9 червня у Дніпропетровському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему "Механізми реалізації енергоефективних заходів в громадах: правові і практичні аспекти". Захід проведено в рамках Проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь голови, заступники та керівники виконавчих органів міських рад та представники об'єднаних територіальних громад.
Під час навчання учасники здійснили огляд законодавства у сфері енергоефективності, проаналізували досвід впровадження енергоефективних заходів у Дніпропетровській області та розглянули програми і проекти з енергозбереження, які реалізуються в Україні.
В рамках Практикуму директор департаменту економічного розвитку Кам'янської міської ради Олександр Скакун та начальник відділу енергоменеджменту департаменту економічного розвитку Кам'янської міської ради Ростистлав Решетов поділились з присутніми практичним досвідом співпраці міста Кам’янське з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО).  Протягом 2015-2017 років містом були реалізовані перші спільні проекти з енергозбереження: реконструкція системи вуличного освітлення мостового переходу через річку Дніпро, а також реконструкція та утеплення міських будівель. Загальна сума виділених на дані проекти грантових коштів сягає майже 1 млн. євро.  Наразі в місті Кам’янське  в роботі ще декілька проектів по енергозбереженню, загальна вартість яких сягає 2 млн євро.
У другій частині практику учасники обговорили як налаштувати роботу з міжнародними фондами для фінансування проектів, нюанси створення проектної документації, а також фактори, які можуть сприяти отриманню гранту на енергозбереження. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)