У Херсоні обговорили правове забезпечення становлення і діяльності ОТГ

12 / Грудень, 2016

У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, у Херсоні відбувся практикум для представників цьогоріч об’єднаних територіальних громад, у яких вибори відбудуться в грудні, із застосування законодавства на тему «Правове забезпечення становлення об’єднаної територіальної громади».

На запрошення регіонального відділення АМУ модератором заходу виступив начальник юридичного відділу Біляївської ОТГ Одеської області Сергій Римарчук. Ідея запозичити досвід сусідів – ОТГ, котре має позитивні напрацювання та відповідний досвід успішного становлення, виникла під час недавнього дружнього візиту лідерів територіальних громад Херсонщини до Біляївки, де відбувалося ділове спілкування та обмін досвідом між колегами.

Серед присутніх на практикумі – голови та секретарі сільських рад, що об’єдналися, юристи. Яким було запропоновано зразки юридичних документів, котрі потрібно буде підготувати вже на перших етапах роботи в статусі об’єднаної територіальної громади. Сергій Римарчук детально зупинився на тому, з чого потрібно буде починати свою діяльність, як оформити документи для реєстрації ОТГ як нової юридичної особи, а також які належатиме виконати процедури формалізації прав власності ОТГ. Йшлося і про особливості забезпечення організації взаємовідносин  на рівні громади,  з органами державної влади на районному рівні тощо. Підвищений інтерес присутніх викликали й питання правового забезпечення  роботи освітньої та медичної  галузей, сфер культури та соціального захисту ОТГ, а також кадрове забезпечення та організація роботи виконавчих органів об’єднаної територіальної громади, їх структура.

Фахівці департаменту фінансів Херсонської облдержадміністрації ознайомили присутніх з питаннями законодавчого забезпечення бюджетної політики та особливостями формування бюджетів об’єднаних територіальних громад у 2017 році. Присутні отримали вичерпні відповіді на всі запитання, котрі вони поставили фахівцям з юридичних та бюджетних питань. Адже на етапі становлення ОТГ вкрай важливо правильно дотримати всіх процедур, спираючись на норми діючого законодавства, зазначали лідери громад, підкреслюючи цінність отриманих знань під час практикуму.

  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)