У Києві розпочалися Загальні Збори АМУ

14 / Листопад, 2017
Сьогодні, 14 листопада, у Києві проходять Загальні Збори Асоціації міст України.
Учасники Зборів - близько 300 представників органів місцевого самоврядування-членів АМУ. Головує на засіданні Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко.
У Зборах АМУ бере участь Прем’єр -Міністр України В.Гройсман.
Також серед почесних гостей заходу народні депутати України О.Продан, Д.Андрієвський, Д.Білоцерковець, Ю.Бублик; члени Уряду: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко, Міністр фінансів О.Данилюк, Міністр освіти і науки Л.Гриневич, Міністр соціальної політики А.Рева, Міністр Кабінету Міністрів О.Саєнко.
В.Кличко оголосив Збори відкритими і прозвучав Державний гімн України.
   
 
Робота Зборів розпочалася з виступу Голови АМУ Віталія Кличка. Він зазначив, що на розгляді у Верховній Раді знаходяться законопроекти, важливі для розвитку місцевого самоврядування, і закликав народних депутатів їх підтримати. Детально Віталій Кличко зупинився на проекті Державного бюджету на 2018 рік, підкресливши, що у головному фінансовому документі країни край важливо врахувати інтереси місцевого самоврядування. Голова АМУ подякував Прем’єр -Міністру В.Гройсману за врахування позиції місцевого самоврядування при обговоренні проекту Державного бюджету на наступний рік. 
Громади з нетерпінням очікують ухвалення низки важливих для розвитку місцевого самоврядування законопроектів – про муніципальну варту, про паркування, про розпорядження земельними ділянками, про службу в органах місцевого самоврядування та інших. Про це заявив Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко під час виступу на Дні Діалогу з Парламентом, який проводить АМУ.
«Сьогодні в парламенті перебуває низка важливих для розвитку місцевого самоврядування законопроектів. У першу чергу – це новий Закон про службу в органах місцевого самоврядування. Він суттєво розширює повноваження органів місцевого самоврядування, зокрема щодо конкурентних умов заробітної плати», – зазначив Віталій Кличко.
Для посилення ролі муніципалітетів у забезпеченні законності та правопорядку в містах та містечках, зауважив Голова АМУ, на місцях давно очікують ухвалення законопроекту про муніципальну варту. Він підготовлений до другого читання.
«Я неодноразово наголошував на важливості реформування сфери паркування в населених пунктах. Дякую народним депутатам за підтримку законопроекту № 5364 у першому читанні і сподіваюсь, що найближчим часом він буде ухвалений в цілому як закон. Це дозволить нам не тільки навести нарешті лад у цій сфері, а й отримати додаткове джерело надходжень до місцевих бюджетів», – наголосив мер Києва.
Також Віталій Кличко зазначив, що місцеві органи самоврядування сподіваються і на ухвалення законопроекту № 6466, який має розблокувати укрупнення територіальних громад міст обласного значення, що дасть новий поштовх децентралізаційній реформі і призведе до збільшення кількості спроможних громад.
«Громади з нетерпінням очікують також ухвалення законопроектів, спрямованих на розширення повноважень рад щодо розпорядження земельними ділянками поза межами населених пунктів. Вважаю, що таке право має бути надано не тільки об’єднаним громадам, а й всім органам місцевого самоврядування базового рівня», – підкреслив Віталій Кличко.
   
До учасників Зборів звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він підкреслив, що децентралізація надала багато інструментів для розвитку національної економіки. «Потрібно направляти кошти на підвищення якості життя людей та зростання національної економіки, - зазначив Володимир Гройсман. За його словами, "ми переходимо на новий рівень взаємодії органів місцевого самоврядування з центральними органами влади".
  
Далі Голова АМУ В.Кличко надава слово народному депутату О. Продан. 
Оксана Продан. яка є представником Голови АМУ у парламенті, перш за все подякувала Асоціації та її керівництву за активні дії у процесі підготвки проекту Державного бюджету на 2018 рік. Також вона відмітила важливість спільних дій і з Міжфракційним депутатським об’єднанням "За розвиток місцевого самоврядування". Завдяки такій співпраці вдається забезпечити врахування позиції АМУ щодо інтересів місцевого самоврядування у проекті державного бюджету.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)