У Львівському РВ АМУ навчали ефективному управлінню видатками місцевих бюджетів

09 / Червень, 2017
7 червня у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему "Бюджети громад. Підвищення ефективності управління видатками місцевих бюджетів". Захід проведено в рамках Проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Практикум відвідали представники 12 міст та об'єднаних територіальних громад. Серед них – міські голови, заступники міських голів, керівники та фахівці фінансових відділів міських рад та ОТГ. Проводив навчання директор департаменту фінансової політики Львівської міської ради Олег Іщук.
Олег Іщук розповів про нововведення у Бюджетному кодексі, які стосуються органів місцевого самоврядування, зокрема, висвітив механізми фінансування надання соціальних пільг, освіти, а також ознайомив присутніх з видами субвенцій на освіту та охорону здоров’я. Також модератор запинився на питанні управління, адміністрування місцевих та залучених фінансів на прикладі Львова.
Він також розкрив основні напрямки роботи по збільшенню надходжень до міського бюджету, серед яких:
  1. Облік надходжень по кожному платнику;
  2. Депозитарна політика;
  3. Запозичення до бюджету;
  4. Гарантії комунальним підприємствам під міжнародні кредити;
  5. Залучення грантів;
  6. Залучення платників податків на територію міста;
  7. Вдосконалення законодавства для розширення фінансової бази місцевих бюджетів
  
Особливо детально Олег Іщук зупинився на депозитній і кредитній політиці Львова - розказав про те, як місто розміщає свої депозитні рахунки та використовує міжнародні кредити. Лише за один рік Львів заробив 88 мільйонів гривень на депозитках. Ризик втрати цих коштів відсутній, адже державні банки є достатньо стабільними.
Не менш ефективно для Львова, за словами директора департаменту фінансової політики Львівської міської ради - кредитування у європейських донорів. Адже завдяки цьому Львову вдалося реалізувати багато різноманітних проектів з енергозбереження та покращення благоустрою міста. Окрім того, брати кредит у європейських банках - вигідна справа, оскільки за користування матеріальними ресурсами ставка лише 6 відсотків.Детальніше - у презентації.
В другій половині практикуму Олег Іщук висвітив питання формування виконавчих органів влади у Львівській міській раді та проаналізував основні положення закону "Про службу в органах місцевого самоврядування". Учасникам заходу роз'яснили документи, які повинна затвердити міська, селищна, сільська рада згідно проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)