У Львові проходить V Форум місцевого самоврядування

24 / Березень, 2017
Сьогодні у Львові стартував V Всеукраїнський Форум місцевого самоврядування, який цього року проходить 24-25 березня. Захід збере понад 500 учасників: міські голови, українські та іноземні експерти у сфері місцевого самоврядування, представники муніципалітетів та органів виконавчої влади, представники об’єднаних територіальних громад, а також представники міжнародних донорських організацій та дипломатичного корпусу, ініціативних громадських організацій та аналітичних центрів, Верховної Ради, Адміністрації Президента та Асоціації міст України.
У форумі бере участь заступник виконавчого директора АМУ Валерій Баранов.
Львівський міський голова Андрій Садовий відкрив захід: "Місцеве самоврядування - це основа демократії, гідності людини. Є країни у світі, де місцеве самоврядування є зрозуміле і держава його максимально підтримує. Є країни, де це ще не до кінця усвідомлюють, і місцеве самоврядування бореться за свої права. Так часто є в житті, що ніхто нікому ніякі права не віддає. За них треба постійно боротись, їх треба крок за кроком відвойовувати. Цей форум, який ми сьогодні маємо, - це прекрасна можливість поділитись думками, обмінятись враженнями і відчути плече один одного. Я пригадую, що за тих 5 років, скільки форум відбувається, скільки ідей тут було народжено і потім ці ідеї крок за кроком впроваджувались і вони ставали рішеннями та законами. Ми маємо поступ в розвитку нашого місцевого самоврядування в Україні. Можливо, ми не маємо ще цього ідеалу, який би хотіли, бо це має бути велика свідомість людей, які обіймають державні посади, дійсно, віддати владу людям, не на словах, а на ділах. Багато з вас тут присутні давно у місцевому самоврядуванні".
"Я у місцевому самоврядуванні реально з 1998 року, коли став депутатом міської ради Львова. Пам’ятаю різні періоди, але завжди було велике бажання держави «допомогти», і завжди місцеве самоврядування пробувало мати свою, трохи іншу, позицію. Цей діалог, якщо він щирий, корисний. Думаю, що перед нами стоїть дві великі задачі – об’єднувати наші зусилля і відстоювати наші права, бо ми відповідальні за людей, які нам довірили. Другий великий блок – це вчитись. Ми повинні вчитись один у одного, переймати кращий досвід, який є у світі. Наші партнери, які постійно підтримують форум, представники країн, де місцеве самоврядування має дуже глибинну історію, має хороший успіх", - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
 
   
 
Форум є платформою для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем та перспектив у сфері місцевого самоврядування, підвищення ролі органів місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави. 
У програмі V форуму місцевого самоврядування передбачено розгляд наступних питань:
- Оцінка місцевого самоврядування в Україні станом на сьогодні;
- Роль місцевого самоврядування у процесах зміцнення та розвитку України;
-  Утвердження верховенства права для більшої прозорості та довіри у наданні послуг на рівні місцевого самоврядування;
- Реформування сфери ЖКГ у контексті процесу децентралізації; 
- Фінансові моделі для розвитку ОТГ;
- Кращі практики місцевого самоврядування у новостворених ОТГ;
- Адміністративні послуги у ОТГ;
- Стан та перспективи врегулювання організаційно-правових аспектів місцевої демократії в Україні;
- Електронне врядування та  Smart City;
- Міські агломерації в контексті децентралізації;
- Співпраця ВРУ з муніципалітетами України;
- Реформа містобудівного законодавства;
- Земельні питання у контексті реалізації реформи місцевого самоврядування;
- Здобутки та виклики децентралізації освіти України;
- Стратегічний підхід до розвитку громад;
- Залучення мешканців до розвитку своїх громад на прикладі громадських бюджетів участі
Під час заходу перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода відзначив: "Сама атмосфера цього форуму і його проведення – це вже подія. В цьому році нас у Львові зібралось втричі більше. І це говорить про те, що прихильників, людей, які зацікавленні у розвитку місцевого самоврядування, стає все більше. Тобто, наша армія тих, хто відстоює місцеве самоврядування, міцніє, і ми тим шляхом повинні і надалі рухатися. За місцеве самоврядування, як і за багато що, треба боротися".
Результат форуму місцевого самоврядування буде рекомендовано Президенту України та Верховній Раді для розгляду.
Нагадуємо, що сьогодні в рамках формуму відбудеться засідання Секції фінансистів місцевих рад АМУ, де обговорять важливі фінансові аспекти децентралізації влади - загрози для місцевого самоврядування в процесі виконання місцевих бюджетів, законодавчі ініціативи в сфері місцевих фінансів, актуальні проблемні питання виконання місцевих бюджетів, фінансові аспекти Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та інші питання. 
 
За інформацією Львівської міської ради
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)