У територіальних громадах кадри вирішують все, - практикум у Херсонському РВ АМУ

17 / Лютий, 2017

16 лютого в місті Каховка Херсонської області відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Становлення і організація діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ: кадрові питання», який провело Херсонське регіональне відділення АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. У заході взяли участь голови, заступники, секретарі сільських, селищних, міських рад, начальники відділів та посадові особи, відповідальні за кадрове забезпечення та роботу з кадрами.

Під час практикуму були розглянуті повноваження органів місцевого самоврядування та їх структура, кадрове забезпечення згідно з нормативними аспектами, організація роботи з кадрами, вимоги щодо електронного декларування та норми антикорупційного законодавства.

З привітальним словом до присутніх звернулася виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська. Модерував захід експерт з місцевого самоврядування, член виконкому Херсонської міської ради Іван Лопушинський, який детально зупинився на новій моделі системи територіальної організації влади, повноваженнях ОТГ та їх розподілі між органами місцевого самоврядування та державної влади в процесі реформи, формуванні оптимальної структури об’єднаної територіальної громади відповідно до повноважень. Окреме місце було виділене розгляду та обговоренню компетенцій громад у різних сферах – від соціального забезпечення – до благоустрою. Йшлося, зокрема, про ключові засади діяльності реформованих органів місцевого самоврядування і виконання ними головних зобов’язань – забезпечення сталого економічного розвитку, громадської безпеки, управління закладами освіти, надання якісних медичних, адміністративних послуг, розвитку місцевої інфраструктури, забезпечення благоустрою, пожежної безпеки, надання послуг ЖКГ, організація пасажироперевезень.

  

Йшлося також про кадрове забезпечення роботи освітньої, медичної галузей, культури та соціального захисту.

Представники громад мали нагоду детально ознайомитися з кадровим забезпеченням закладів освіти в процесі їх реформування та особливостями формування органу управління освітою в ОТГ. Про можливості формування власної ефективної системи забезпечення освітніми послугами населення своєї громади в процесі передачі відповідних повноважень розповів експерт з питань кадрового забезпечення закладів освіти Юрій Гаврилюк. На необхідності добору якісних кваліфікованих кадрів та щодо зрослих вимог до їх роботи зупинилася начальник відділу кадрової роботи та з питань служби в органах місцевого самоврядування Херсонської міської ради Надія Лисенко.

Учасники заздалегідь підготували запитання, котрі найбільше їх цікавлять у процесі здійснення принципово нових переданих повноважень і мали можливість отримати на них вичерпні відповіді фахівців. У процесі жвавого обговорення корисним був також обмін досвідом учасників заходу, насамперед тих, хто набув його вже в статусі ОТГ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)