Учасники практикуму у Чернівецькому РВ АМУ обговорювали реформування служб дорожнього господарства

19 / Липень, 2018
19 липня у Чернівецькому РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Реформування служб дорожнього господарства, утримання та ремонт доріг». Захід відбувався в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: міські, селищні голови, заступники голів, фахівці профільних підрозділів.
Начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Левченко розповів про стан реформування служб дорожнього господарства та ремонту автомобільних доріг області.
«З початку року облдержадміністрації передано на утримання понад 2 тис км доріг обласного та районного значення. Цьогоріч з Дорожнього фонду на їх ремонт виділено 182 млн грн, але цих коштів не вистачає», - зазначив Олександр Левченко.
Заступник начальника Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Юрій Бучка зупинився на ремонті доріг державного та місцевого значення в області. Одним з пріорітетів цього року є забезпечення безпеки дорожнього руху, для цього в області будуть збудовані додаткові дорожні кільця, встановлені знаки та світлофори. Представники облавтодору зосередили увагу учасників практикуму на  відстуності необхідної інфраструктурної бази для проведення ремонту доріг.
«Навіть, коли у нас є кошти, то Укрзалізниця не виділяє достатню кількість вагонів для перевезення матеріалів для ремонту доріг», - підкреслив Юрій Бучка
 
  
 
Учасники практикуму цікавились, коли кошти Дорожнього фонду будуть передані місцевому самоврядуванню для ремонту комунальних доріг, бо стан цих доріг, наразі, незадовільний. 
Також представники органів місцевого самоврядування запропонували використовувати для ремонту доріг місцеві ресурси (запаси гравійно-пісчаної суміші), а не возити їх з інших регіонів, що дозволить суттєво зменшити вартість ремонту доріг.
Підсумовуючи дискусію, Олександр Левченко відзначив: «Такі практикуми є важливим інструментом для координації зусиль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у вирішенні такої наболілої теми - ремонту доріг».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)