Учасники практикуму у Тернопільському РВ АМУ обговорювали питання наповнення місцевих бюджетів шляхом детінізації зайнятості

07 / Листопад, 2019
7 листопада у Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Наповнення місцевих бюджетів шляхом детінізації зайнятості». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники: міській, селищні, сільські голови та їх заступники, секретарі виконавчих комітетів, інспектори праці, головні спеціалісти, начальники відділів місцевих рад Тернопільської області.
З вітальним словом виступив виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення АМУ Ігор Гірчак. Він ознайомив присутніх з діяльністю Асоціації міст України в рамках проекту ПУЛЬС, зокрема в частині проведення просвітницьких заходів. 
 «Тема практикуму є актуальною і дуже важливою, адже від того наскільки дотримано законодавство про працю в громадах залежить надходження у місцеві бюджети (чим більше офіційно оформлених працівників відповідно й більше надходження від ПДФО у місцеві бюджети)», - зауважив Ігор Гірчак.
Також виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ наголосив: «Ми «стоїмо на порозі» нового бюджетного року, а поданий Урядом проєкт Державного бюджету на 2020 рік суттєво зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що повноважень стає більше, а ресурсів – менше. Тому Асоціація міст України оголошує Всеукраїнську акцію «Поверніть гроші громадам!». АМУ просить долучитися до неї ОМС, скликати сесії та прийняти Звернення до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова та Прем’єр-міністра України О.Гончарука щодо фінансового забезпечення потреб територіальних громад». 
Зі вступним словом також виступила начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус. Вона відзначила: «Сьогодні говоримо про новації у трудовому законодавстві, про імплементацію міжнародного досвіду, про децентралізацію повноважень у сфері нагляду та контролю за дотриманням законодавства про працю і про новий порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Також окрім теоретичної частини, впевнена, що й велику увагу приділимо практичним моментам».
Модератор заходу - начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Тернопільській області Ігор Хаварівський детально розповів про новації в законодавстві про працю, про імплементацію міжнародно-правових норм у трудове законодавство України.
Велику увагу було приділено питанню децентралізації повноважень в сфері нагляду за додержанням законодавства про працю. Також Ігор Хаварівський розповів про нові Порядки здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю.
Підбиваючи підсумки, учасники практикуму відзначили актуальність теми та важливість знань, які вони здобули під час практикуму.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)