Учасники V Форуму місцевого самоврядування презентували Резолюцію, яку скерують до центральних органів влади

27 / Березень, 2017
Впродовж 24 – 25 березня у Львові вп’яте відбувся Всеукраїнський форум місцевого самоврядування, до якого долучилися близько 500 учасників – представники влади, українські та міжнародні експерти у сфері місцевого самоврядування, дипломати, науковці та громадські організації.
У заході взяли участь заступник виконавчого директора Асоціації міст України Валерій Баранов, директор Центру впровадження децентралізаційної реформи АМУ Володимир Мягкоход та аналітик АМУ Ігор Онищук.
Учасники Форуму ухвалили і презентували Резолюцію, яку доопрацюють та скерують до центральних органів влади України.
Зокрема, серед Рекомендацій у тексті Резолюції зазначено такі:
– Звернутись з пропозицією до Верховної Ради України прискорити розгляд проектів Законів України, що: сприяють запровадженню визначеного Європейською хартією принципу повсюдності місцевого самоврядування; забезпечують належну фінансову основу об’єднаних територіальних громад; встановлюють засади нового адміністративно-територіального устрою; визначають особливості створення та функціонування агломерацій як особливих форм міжкомунальної й соціально-економічної взаємодії громад міст і населених пунктів їх приміської зони.
– Кабінету Міністрів України пропонується ухвалити Стратегію інновацій та доброго врядування на місцевому рівні, зобов’язати органи виконавчої влади та рекомендувати органам місцевого самоврядування дотримуватись у своїй діяльності принципів доброго врядування й усебічно сприяти їх реалізацій.
–  Внести низку невідкладних законодавчих змін, які мають забезпечити місцевий соціально-економічний розвиток та спроможність територіальних громад, сприяти розвитку організації надання послуг на рівні району в місті, стимулювати ОСББ, облік, формування та нарахування тарифів житлово-комунальних послуг, а також змін щодо утримання об’єктів благоустрою, незаконного продажу наркотичної речовини в Україні, щодо процесу подання позовної заяви до суду про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.
–  Підтримати проекти Законів щодо реформування системи паркування, розподілу надходжень від штрафів за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів в межах населених пунктів та збору за місця для паркування транспортних засобів.
–  Запровадити адресну державну компенсацію пільговикам.
–  Внести зміни до Земельного Кодексу України, щодо заборони визнання права власності на МАФ як на нерухому річ, яка за технічними характеристиками має ознаки рухомої речі.
–  Надати інформаційно-методичну підтримку об’єднаним територіальним громадам при формуванні та реалізації стратегій їхнього розвитку за участі громадськості тощо.
Форум місцевого самоврядування щорічно стає платформою не тільки для обміну досвідом у сфері місцевого самоврядування, але й дієвим інструментом напрацювання практичних рішень щодо актуальних проблем місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави. 
Під час форуму на дискусійних платформах обговорили теми реформування місцевого самоврядування, роль міських агломерацій в контексті децентралізації, роль електронного врядування та Smart City, децентралізацію у медичній та освітній сферах, залучення мешканців до розвитку своїх громад на прикладі громадських бюджетів участі, адміністративні послуги та фінансові моделі розвитку ОТГ, реформування сфери ЖКГ у контексті процесу децентралізації тощо.
Крім того, в рамках заходу відбулося засідання Асоціації фінансистів України. У засіданні взяли участь представники фінансових департаментів місцевих органів влади з різних областей України, а також представник Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань бюджету. Відкрив засідання Секції Львівський міський голова, Голова Львівського РВ АМУ Андрій Садовий.  
Були розглянуті фінансові аспекти децентралізації влади: проблемні питання виконання місцевих бюджетів, законодавчі ініціативи в сфері місцевих фінансів, фінансові аспекти Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та ін. Учасники засідання обговорили питання наповнення місцевих бюджетів, а також фінансові перешкоди розвитку громад та розробили рекомендації для розгляду органами влади.  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)