Управління земельними ресурсами громад – практична сесія в Чернівецькому РВ АМУ

25 / Жовтень, 2021
25 жовтня у Чернівецькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбулася практична сесія з застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему». 
Захід організовано в рамках спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
Відкриваючи сесію, виконавчий директор Чернівецького РВ АМУ Павло Горюк відзначив важливість заходу для фахівців органів місцевого самоврядування та розповів учасникам про діяльність Асоціації щодо представлення та захисту інтересів місцевого самоврядування.  
Модератором практичної сесії виступила Тетяна Медвецька.  
Данило Кінь, співрозробник прийнятих змін у сфері охорони земель і дотримання чинного законодавства, роз’яснив представникам громад головні аспекти Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». Окремо було висвітлено питання здійснення контролю за охороною земель та відповідні зміни до законодавства. Обговорено види порушень то можливі наслідки для формування територій громад. Також було роз’яснено, яким чином проводиться контроль за охороною земель, оскільки це дієвий інструмент поповнення місцевого бюджету.
  
Тетяна Медвецька  відповіла численні запитання учасників практичної сесії.
Частина заходу була присвячена електронним земельним торгам. Відтепер земельні аукціони відбуватимуться в режимі реального часу в Інтернеті на   державному електронному майданчику «ProZorro.Продажі». З інформацією про проведення земельних аукціонів та результатами їх проведення може ознайомитися будь-яка особа на сайті ProZorro.
Модератор надала методичні рекомендації - покрокову інструкцію порядку дій від створення електронного кабінету до отримання статусу «завершені торги».
Детально про практичну сесію у відео:

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)