Уряд схвалив законопроект, направлений на вирішення проблеми арештованих рахунків підприємств теплопостачання

11 / Жовтень, 2016

 

11 жовтня Уряд прийняв ряд рішень, спрямованих на вирішення проблеми арештованих рахунків підприємств теплопостачання.

Зокрема, Уряд розглянув та схвалив проект Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії». При схваленні цього законопроекту, Прем’єр-міністр України В.Гройсман дав доручення узгодити його окремі положення з Віце-прем’єр-міністром України В.Кістіоном та Міністертвом фінансів України та зареєструвати на наступному тижні у Верховній Раді України.

Раніше Асоціація міст України проаналізувала та підтримала цей законопроект, за умови врахування окремих зауважень.

В цілому, зазначають експерти АМУ, проект Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» є позитивним, оскільки спрямований на врегулювання питань існуючих заборгованостей підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення шляхом:

- розстрочення погашення заборгованості на строк до 5 років,

- розблокування арештованих рахунків підприємств,

- замороження нарахованих і припинення нарахування нових штрафних санкцій.

У випадку повного погашення боргу підприємством, законопроект передбачає списання всіх нарахованих штрафних санкцій за несвоєчасні розрахунки по спожитих енергоносіях. Окрім того, законопроект передбачає погашення з Державного Бюджету України заборгованості комунальним підприємствам різниці в тарифах.

Необхідно зауважити, що вказаний законопроект є схожим на проект Закону «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення» (№ 2706 від 25.04.2016), який по суті самостійно вирішував питання розблокування рахунків та початку нормального функціонування підприємств теплопостачання. Закон був прийнятий Верховною Радою України 7 липня 2016 року, але не набув чинності у зв’язку з направленням Президентом України своїх пропозицій до Закону.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)