"Уряд є партнером громад та асоціацій, які представляють їхні інтереси", - Володимир Гройсман на Загальних Зборах Асоціації міст України

15 / Грудень, 2016

 

9 грудня в Києві відбулися Загальні збори (Конференція) уповноважених представників органів місцевого самоврядування - членів Асоціації міст України.

Відкрив Збори Голова Асоціації міст України Київський міський голова Віталій Кличко. Він привітав учасників, та, зокрема, зазначив, що в залі присутні 280 делегатів - представників громад-членів АМУ.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо ролі Асоціації міст України у процесі підтримки реформи з децентралізації, Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик підкреслив, що основним секретом діяльності Асоціації є її повсякденна робота: як над змінами до законодавства, так і з громадами у регіонах. 

"Ті результати про які всі знають робились при активній, безпосередній роботі "в полі", - наголосив Мирослав Пітцик.

 Перед учасниками Загальних Зборів виступив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, який розповів про реальні здобутки та потенціал реформи з децентралізації. 

"Місцеві бюджети відповідно, якщо порівнювати 2015 і 2016 роки, зросли на понад 60%, на 44 млрд грн. Ми маємо сьогодні за 11 місяців 104,1% виконання місцевих бюджетів, які були затверджені і заплановані місцевими радами. Це означає, що ми маємо постійну тенденцію зростання. І на 2017 рік ми бачимо сьогодні зростання на рівні 25% по місцевим бюджетам. В житті це - шкільні автобуси, відкриття опорних шкіл, відремонтовані дороги, ФАПи та інше. Слід розуміти, що успіхи об’єднаних громад – це успіхи людей, які в них живуть", - заявив Володимир Гройсман.

Позитивну оцінку діяльності Асоціації міст України дав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, який підкреслив що Асоціація є потужним партнером Кабінету Міністрів, інституцією, яка здатна сформувати якісний зворотній зв'язок із всіма громадами в Україні.

"Асоціація присутня на кожному засіданні Уряду, вона є погоджувальним органом у питаннях, що стосуються місцевого самоврядування. І найголовніше - в нас є повний комунікативний діалог", - зазначив Геннадій Зубко на Загальних Зборах Асоціації міст України.  

В свою чергу, Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко зауважив, що сьогодні перед громадами стоять серйозні виклики, що стосуються збільшення повноваженнь органів місцевого самоврядування. 

"Ми розуміємо, що без грошей неможливо зробити ремонт доріг, збудувати дитячі садки, школи", - резюмував Віталій Кличко. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)