Урядовий комітет врахував пропозиції Асоціації міст України при доопрацюванні Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки

07 / Лютий, 2023

Урядовий комітет з питань національної безпеки і оборони та правоохоронної діяльності підтримав на своєму засіданні, яке відбулось за участі представника Асоціації міст України, заступника Виконавчого директора Ярослава Рабошука, проєкт Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки.
Раніше Асоціація міст України надала свої зауваження та пропозиції до проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки”. За результатами засідання врахована пропозиція, яку внесла Асоціація міст України -  виключити завдання, яке передбачає наділення НАЗК повноваженнями встановлювати обов’язкові вимоги до мінімальної штатної чисельності уповноваженого підрозділу не лише в державних органах, а й в органах місцевого самоврядування.  
Асоціація міст України вважає, що наділення НАЗК повноваженнями стосовно визначення штатної чисельності певної категорії посадових осіб органів місцевого самоврядування - це надмірне втручанням державної влади у справи місцевого самоврядування. Оскільки правова основа функціонування місцевого самоврядування регулюється Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами, одним з яких є Європейська хартія місцевого самоврядування. Саме Конституція України та Європейська хартія місцевого самоврядування, ратифікована Україною у 1997 році, гарантують автономність місцевому самоврядуванню в питанні визначення своїх власних структур.
Крім цього, Урядовий комітет погодився доопрацювати проєкт Програми на 2023-2025 роки, а саме, виключити положення, де:
 
  • рішення органів місцевого самоврядування про створення комунальних підприємств не визнаються, якщо були прийняті без погодження з Антимонопольним комітетом;
  • діяльність комунальних підприємств, створених без дозволу Антимонопольного комітету, має бути припиненою.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)