В Івано-Франківському РВ АМУ навчали представників ОТГ як отримувати та використовувати кошти інфраструктурної субвенції

29 / Березень, 2017
28 березня в Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум на тему «Порядок отримання та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаної громади» для представників новостворених ОТГ. Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь  голови об’єднаних територіальних громад, старости, працівники ОТГ. Захід модерував провідний науковець Прикарпаття, доктор економічних наук, професор ІФНТУНГ Віктор Петренко.
Відкрив захід і виступив з вітальним словом виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук. Він зазначив: «Торік три об’єднані громади Прикарпаття – Печеніжинська, Верхнянська і Старобогородчанська – отримали 22 млн. грн. інфраструктурної субвенції, що вилилось у 41 проект соціально-економічного розвитку. Більшу частину коштів було скеровано на поліпшення дорожнього полотна, заміну вікон, дверей у дитячих садках і школах, частковий ремонт інфраструктури громади». Цього року в Івано-Франківській області запрацювало ще 7 об’єднаних громад, тобто нині в нових фінансових умовах функціонує уже 11 ОТГ. «Відповідно до проекту постанови Кабінету міністрів України на чинні ОТГ Прикарпаття буде виділено понад 43 млн. грн. Ці гроші сприятимуть швидкому розвитку населених пунктів, які належать до об’єднаних територіальних громад», – наголосив Юрій Стефанчук.
 

Регіональний консультант з юридичних питань Марія Баран розповіла про особливості написання проектних заявок, формулювання мети, завдання і заходів проекту. Також експерт акцентувала на основних вимогах до змістовної спрямованості проектів, а саме рівності і гармонійності у розвитку населених пунктів, підвищення якості життя мешканців громад тощо. Вміння писати якісні проекти – це нині альтернативне джерело залучення інвестицій для розвитку громад, наголосила експерт.
Про порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад поінформувала присутніх начальник відділу розробки та супроводу регіональних програм управління регіонального розвитку департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА Лариса Зикова. На проектах інфраструктурного розвитку об’єднаних територіальних громад, зокрема практичних рекомендаціях із заповнення форми проектної заявки акцентував Віктор Петренко. А заступник директора департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації Ганна Качур зосередила свою увагу на бюджеті проекту та особливостях його формування.
У заході також взяла участь представниця Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лідія Євтушенко, яка у своєму виступі наголосила на  розширенні напрямків використання інфраструктурної субвенції.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)