Відбулося урочисте засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування (+відео)

07 / Грудень, 2016

7 грудня в Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування відбулося Урочисте засідання, присвячене Дню місцевого самоврядування.

Засідання присвячене відзначенню свята на високому державному рівні та приверненню уваги до місця і ролі місцевого самоврядування в розбудові української державності. Засідання відкрив голова Комітету С.Власенко.

На заході планується обговорити проблематику становлення та розвитку системи місцевого самоврядування в частині проведення децентралізації, її нормативного забезпечення та практичної реалізації, існуючих проблем та їх вирішення. Також буде окреслено напрями діяльності органів державної влдаи для забезпечення подальшого розвитку та зміцнення інституту місцевого самоврядування.

До учасників засідання з вітальною промовою звернулася Заступник Голови Верховної Ради України О.Сироїд.

Перед учасниками виступив також Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубко.

Асоціацію міст України на Урочистому засіданні представили Виконавчий директор М.Пітцик та перший заступник Виконавчого директора О.Слобожан. У дискусії беруть участь міські та селищні голови.

Виконавчий директор АМУ М.Пітцик відмітив ефективну і плідну співпрацю Асоціації та Комітету державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування та подякував народним депутатам. Він висловив переконання, що така співпраця корисна і міським головам, і народним депутатам.

«Я працюю у місцевому самоврядуванні з 1990 року. Тоді було прийнято перший Закон «Про місцеве самоврядування в Україні». І з того часу мало би багато чого змінитися, але, змушений констатувати, що змінилася тільки вивіска. Вважаю, що не можна ставити політичні інтереси вище за інтереси Держави. Не зрозуміло, чому Парламент сьогодні не проголосував за законопроекти, такі важливі для місцевого самоврядування? Чому вчора «провалено» №4676 про зміни меж районів? Чому інтереси компаній енергетичного ринку стоять вище за той ресурс, який отримали місцеві бюджети від місцевого акцизу на розвиток громад? І щоб задовольнити потреби цих компаній готові і продовжуються намагання його відібрати.

Ви і я прийшли працювати у місцеве самоврядування, щоб змінити державу на краще, а займаємося дрібними інтрижками, забуваючи, що за нами Український народ і Держава. Гірко таке казати у День місцевого самоврядування. Але хочу всім нам побажати, щоб ми ніколи більше у майбутньому не поверталися до таких болючих промов», - Виконавчий директор АМУ М.Пітцик.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)