Відсторонення від посади мера Чернігова - це тиск на місцеве самоврядування

06 / Лютий, 2023
Виконавчий  директор Асоціації міст України Олександр Слобожан у прямому ефірі на телеканалі “Еспресо” прокоментував рішення Львівського апеляційного суду про відсторонення Чернігівського міського голови від посади.
Він зауважив, що на розгляд апеляції мера Чернігова у Львів приїздило багато мерів, голів громад з усіх куточків України, народних депутатів та громадських активістів, які своєю присутністю демонстрували позицію та показували приклад підтримки один одного.
«Місцеве самоврядування є основою демократії, що під час вступу України до Євросоюзу є також свідченням успішності проведених реформ. Однак рішення суду щодо мера Атрошенка спростувало саме поняття проведеної “децентралізації”», - зауважив Олександр Слобожан.
Виконавчий директор Асоціації міст України зазначив, що відсторонення обраної особи від виконання обов’язків у зв’язку із адмінправопорушенням є прецедентом. Створено нову проблему - тиск на місцеве самоврядування через рішення суду, яке перевищує санкцію застосованої статті. Адже посадовця звинуватили за правопорушення, відповідальність за яке законом не передбачає відсторонення від посади.
Олександр Слобожан нагадав, що мер Атрошенко був нагороджений Президентом за захист Чернігова, коли місто перебувало в облозі.
У першій інстанції було доведено, наголосив О. Слобожан, що розглядати адмінправопорушення як конфлікт інтересів немає підстав, тим паче, в умовах воєнного стану. Бо голова громади, як посадова особа місцевого самоврядування, повинен у першу чергу забезпечити свою невразливість від ворога. Щоб потім захищати інтереси громади - що і зробив міський голова Чернігова.
«Це рішення суду про відсторонення від посади мера - це прямий тиск на місцеве самоврядування», - підкреслив Олександр Слобожан.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)