Вінницький міський голова Сергій Моргунов став мером-інноватором України 2017 року

12 / Січень, 2018
Загальнонаціональне голосування відбулося в рамках спеціального проекту «Української правди» та Міжнародного саміту мерів «Рейтинг українських мерів-інноваторів».
Голосування за найпрогресивнішого українського мера з-поміж 5 фіналістів тривало з 18 грудня  2017 року та до 11 січня 2018 року.
Мета проекту «Рейтинг українських мерів-інноваторів» – продемонструвати міста з населенням до 500 тисяч осіб, де найуспішніше впроваджуються інновації.
В результаті названо мерів-інноваторів:
Перше місце -  Вінницький міський голова Сергій Моргунов
Друге місце  - Житомирський міський голова Сергій Сухомлин
Третє місце – Тростянецький міський голова Юрій Бова
Асоціація міст України вітає переможців «Рейтингу українських мерів-інноваторів»!
У голосуванні взяли участь понад 13 тисяч людей. До п’ятірки лідерів, яка була оголошена під час Міжнародного саміту мерів,  також увійшли мер Долини Володимир Гаразд та мер Вознесенська Віталій Луков.
Нагадаємо, Міжнародний саміт мерів відбувся 28-29 листопада у Києві під патронатом Прем’єр-міністра України В.Гройсмана та за підтримки Київського міського голови В.Кличка та Асоціації міст України. Партнери саміту: VISA, DataGroup, Київстар, Deloitte Ukraine, Асоціація «Енергоефективні міста України» (АЕМУ), Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) (читати більше).
Рейтинг проводився у три етапи: спочатку кандидатів номінували шляхом заповнення анкети на сайті «Української правди» та оцінювало журі за критеріями світового аналогу рейтингу European Capital of Innovation. Серед цих критеріїв: міське планування, громадські послуги, культура, охорона здоров’я, екологія, безпека та охорона, комунікація, підприємництво, стартап-екосистема, бренд міста. Члени журі звертали увагу не лише на застосування технологій у цих сферах, а й на креативні рішення для лінійних задач. Результатом етапу став перелік із 20 мерів.
Другий етап передбачав живе обговорення та експертне оцінювання журі, де враховувався не лише факт наявності електронних сервісів, але і їхній реальний вплив на життя містян, комплексний розвиток міста та незаангажованість, репутація мера.
Третій етап - загальнонаціональне голосування на сайті «Української правди».
До складу журі увійшли: головний редактор «Української правди» Севгіль Мусаєва, співзасновниця Міжнародного саміту мерів Ірина Озимок, координатор Української мережі енергетичних інновацій Greencubator Роман Зінченко, директор ініціативи StartupAmsterdam Рубен Ньювенхаус, член ради Реанімаційного пакету реформ Іван Лукеря, директор CANactions Валентина Зотова, головний радник з питань самоврядування ПРОМІС Кейді Ворд, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, генеральний директор «Датагруп» Михайло Шелемба, засновник проекту «Доступно.UA» Дмитро Щебетюк, представник компанії VISA Дмитро Крепак.
Серед найвизначніших інновацій Вінниці було виокремлено створення NGO-хабу, майданчика для діалогу між владою і громадськістю, онлайн-чату "Цілодобова варта" на сайті Вінницької міської ради, який приймає звернення громадян з питань житлово-комунального господарства, охорони здоров'я, освіти, транспорту тощо, та відкриття центру ІТ-підприємництва iHUB, що сприяє розвитку ІТ-сфери в місті.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)