Віталій Кличко прозвітував про роботу АМУ за 2017 рік

14 / Листопад, 2017
Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко підбив підсумки роботи АМУ за 2017 рік під час звітної доповіді на Загальних зборах Асоціації, які відбуваються в столиці.
«Перш за все, кілька цифр про склад нашої Асоціації. На сьогодні її членами є 650 місцевих рад. Із них 396 міських, 147 селищних, 107 сільських. Протягом цього року до Асоціації було прийнято 75 рад, серед яких 52 об’єднані територіальні громади. Окрім того, 3 об’єднані громади, адміністративні центри яких були членами АМУ, підтвердили своє членство», – зазначив Віталій Кличко.
Цього року, зауважив мер Києва, відзначили 25-річчя заснування Асоціації – 30 червня провели урочистий захід, на який зібралися 700 чинних та колишніх голів громад-членів АМУ, ветерани муніципального руху, колишні очільники Асоціації. Тоді ж Правління схвалило Концепцію діяльності АМУ до 2022 року.
У вересні в Одесі Асоціація провела традиційний, вже ХІІІ, Український муніципальний форум, учасниками якого були представники 324-х місцевих рад – членів АМУ.
«Активно працювало Правління АМУ – протягом року відбулося 5 його засідань, де розглядалися важливі для місцевого самоврядування питання. Цього року Правління АМУ тричі зустрічалось з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом для обговорення проблемних питань українських громад. Завдяки цим зустрічам нам вдалося не допустити скасування місцевого акцизу з тютюнових виробів, розблокувати надходження акцизу з нафтопродуктів, зупинити примусове списання боргів по середньострокових позиках, розпочати монетизацію субсидій», – зазначив Віталій Кличко.
Голова АМУ зазначив, що експерти Асоціації брали участь у засіданнях урядових комітетів, де підтримали 857 проектів законодавчих актів та домоглися зняття з розгляду або повернення на доопрацювання за участю АМУ 17 таких проектів. Також у звітному році уряд ухвалив 17 актів, підготовлених за участю АМУ.
Із Верховною Радою, її комітетами також відбувалася тісна співпраця, зауважив Кличко. Так, представники Асоціації взяли участь у 118 засіданнях парламентських комітетів, де захищали інтереси місцевого самоврядування.
«У нашому діалозі з парламентом важливою була роль міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування». Сьогодні до його складу входять 46 нардепів. Завдяки нашій спільній роботі з цим депутатським об’єднанням зареєстровано 4 законопроекти, розроблені експертами Асоціації; забезпечено представлення позиції АМУ щодо важливих законопроектів», – зазначив Віталій Кличко.
Він підкреслив, що АМУ залишається активним членом Ради європейських муніципалітетів і регіонів, співпрацює з Радою Європи та Європейським Союзом, реалізує проекти міжнародної технічної допомоги.
«Користуючись нагодою, хочу висловити подяку за підтримку нашої діяльності Агентству США з міжнародного розвитку, Норвезькій асоціації міст та Федерації Канадських муніципалітетів, – зазначив Голова АМУ. – І також хочу подякувати всім вам, а також членам Правління, працівникам Виконавчої дирекції за вашу роботу. Та запевнити, що керівництво  Асоціації міст України і надалі буде активно відстоювати позицію Асоціації і захищатиме інтереси територіальних громад», – наголосив Віталій Кличко.
 
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)