Врегулювання процесу надання та споживання послуг ЖКГ – тема практичної сесії у Тернопільському РВ АМУ

25 / Листопад, 2021
25 листопада у Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України пройшла практична сесія із застосування законодавства на тему: «Врегулювання процесу надання та споживання житлово-комунальних послуг, а також питань перехідного періоду в умовах введення в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги»».
Захід відбувся в рамках спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
У заході взяли участь міські, селищні та сільські голови, їх заступники, а також спеціалісти, відповідальні в громадах за сферу діяльності житлово-комунального господарства.
Тренером заходу була заступник директора департаменту, начальник управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації Софія Близнюк.
На початку заходу виступив Виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ
Руслан Фронц, який наголосив на актуальності теми надання ЖКГ послуг. Руслан Степанович відзначив, що ще у грудні минулого року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» (законопроєкт №2458). Норми прийнятого Закону, робота над яким тривала майже два роки, спрямовані на врегулювання проблемних питань, пов’язаних з введенням в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Також Руслан Степанович наголосив, що усі сфери потребують чималих фінансових вкладень, ЖКК – не є виключенням. Тому, аби місцеве самоврядування мало змогу якісно надавати послуги жителям громад, Асоціація міст України відстоює позицію щодо поступового протягом 2022-2025 рр. збільшення частки зарахування ПДФО до бюджетів громад до 80%, проте у 2022 році хоча б до 65%. За підрахунками АМУ грошовий еквівалент цих 5 %   для громад Тернопільщини становитиме майже 250 млн. гривень.
  
Заступник директора департаменту, начальник управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації Софія Близнюк детально розповіла про законодавчі зміни у сфері житлово-комунального господарства та енергоефективності.
Модератор заходу роз’яснила нюанси застосування Закону України 1060-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 03.12.2020 р.
 
Софія Богданівна проінформувала:
  • про Публічний договір;
  • про низький відсоток оснащення вузлами комерційного обліку, оскільки вже з 01.08.2022 року передбачені штрафні санкції;
  • про інвестиційні програми у сферах централізованого тепло-, водопостачання та водовідведення;
  • про низьку активність ОСББ Тернопільщини. Лише 19 ОСББ взяло участь у програмі «Енергодім». Хоча Тернопільська область посідає 2-ге місце в Україні за кількістю створених ОСББ;
  • відзначила важливість енергомоніторингу. У кожній громаді повинен бути енергоменеджер.
  • про технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання з багатоквартирного будинку;
  • про наявність у Тернопільській області 1416 об’єднань співвласників багатоквартирного житлового фонду та багато іншого.
Заступник начальника управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Департаменту архітектури, містобудування, ЖКГ та енергозбереження Надія Градовська розповіла про поводження з побутовими відходами та про благоустрій населених пунктів.
Надія Олегівна відзначила, що на території Тернопільської області функціонує 753 несанкціонованих сміттєзвалища, а повинно бути 55. Тому громадам варто ліквідовувати несанкціоновані сміттєзвалища, оскільки Державна екологічна інспекція регулярно проводить перевірки й накладає штрафні санкції. Також Надія Градовська відзначила, що лише 210 з 1058 населених пунктів має роздільне збирання сміття.
Заступник начальника Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради-начальник Відділу експлуатації інженерно-транспортних споруд Вячеслав Мокляк та Начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду Тернопільської міської ради Ганна Муца поділились досвідом управління житлово-комунальним господарством в Тернопільській міській громаді.
Учасники практичної сесії обмінювались досвідом та обговорювали проблеми, які все є у сфері житлово-комунального господарства.
Відео практикуму:
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)