Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан зустрівся з Міністром розвитку громад та територій Олексієм Чернишовим

03 / Квітень, 2020
3 квітня У Мінрегіоні відбулась робоча зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Виконавчим директором Асоціації міст України Олександром Слобожаном.
Серед питань, які обговорювалися – реалізація регіональної політики та терміни здійснення реформи, нагальні проблеми ЖКГ під час карантину. Також сторони обговорили питання поточної роботи ДАБІ та зауваження до реформи держархбудконтролю від органів місцевого самоврядування.
Олександр Слобожан зазначив, що до Асоціації міст України надходять численні звернення від органів місцевого самоврядування щодо прийнятих постанов Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 р.: «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» №218 та «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» №219. У вказаних постановах не визначено долю місцевих органів державного архітектурно-будівельного контролю в частині виконання ними функцій контролю, а також не передбачено ліквідацію місцевих органів ДАБК.
«Процес містобудування є безперервним, а показники ефективності роботи місцевих органів державно-будівельного контролю свідчать про значну кількість порушень вимог містобудівного законодавства. Тому державний архбудконтроль має здійснюватися на місцевому рівні», – зазначив Олександр Слобожан.
Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов запропонував розглядати комплексну співпрацю із АМУ, визначивши постійний та конструктивний діалог з містами як пріоритет у такому співробітництві. Міністр також наголосив, що надзвичайна ситуація в країні та боротьба із коронавірусом не має відмінити завдання та процеси, що вже були розпочаті. Щодо зауважень до роботи Державної архітектурно-будівельної інспекції, Олексій Чернишов висловив позицію міністерства: «Питання ДАБІ – на постійному контролі в Мінрегіоні. Протягом березня ми отримали чимало звернень від забудовників та органів місцевого самоврядування щодо порушень та запитів на роз’яснення. Реформа не зупиняється, але вона має бути суттєво дороблена, бо вже перші кроки після прийнятих постанов демонструють недоліки. Спираємось на експертну думку гравців ринку та на інформацію з місць – надані Асоціацією дані є вкрай важливими для розглядання питання не тільки в столиці, а на національному рівні».
Сторони домовились, що для обговорення поточних питань вже найближчим часом проведуть зустріч в форматі відео-конференції з регіонами країни.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)