Взаємодія органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства: інструменти та місія

01 / Грудень, 2016

30 листопада Черкаським РВ АМУ проведено практикум із застосування законодавства на тему: «Правові аспекти взаємодії органів місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення».

Під час заходу наголошувалось, що сьогодні надзвичайно важливо поглиблювати взаємодію органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства та впроваджувати з цією метою нові форми місцевої самоорганізації населення. На думку учасників заходу, такі структури необхідні для розгортання реальної місцевої демократії, залучення членів територіальної громади до безпосередньої участі у вирішенні окремих проблем.

Крім того, активізація зазначених процесів розвантажить органи місцевого самоврядування від питань місцевого значення, що можуть бути успішно вирішені самим населенням,  шляхом передачі цих повноважень разом з відповідними фінансовими і матеріальними ресурсами органам самоорганізації населення. Слухачі активно обмінялись досвідом співпраці органів місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення у  місцевих громадах та висловили своє бачення механізмів їх взаємодії. При цьому зазначили, що нормативно-правові акти, які регулюють створення  та діяльність органів самоорганізації населення, потребують загального вдосконалення  та узгодження норм, що могло б знайти своє відображення у новому Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Захід проходив у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)