Як активізувати процес об’єднання громад обговорили учасники регіональної платформи у рівненському РВ АМУ

01 / Березень, 2017
28 лютого у Рівненському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи «Про завдання та шляхи вирішення проблем децентралізаційного процесу в області у 2017 році. Зміни в законодавстві – можливості для активізації процесів формування спроможних громад».
 
Захід проводився в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники – міські, селищні та сільські голови, голови ОТГ, представники обласної влади, Верховної Ради, експерти обговорили завдання децентралізації у Рівненській області на 2017 рік та зміни у законодавстві, які сприятимуть активізації  процесу об’єднання громад.
На засіданні платформи було обговорено такі питання:
  • Про законодавче забезпечення реформи децентралізації державного управління та формування об’єднаних територіальних громад.
  • Державна фінансова підтримка об’єднаних територіальних громад.
  • Зміни в законодавстві – можливості для активізації процесу децентралізації і формування спроможних громад.
  • Особливості формування та виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад.
  • Надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю в об'єднаних територіальних громадах. Укладення договорів між об'єднаними територіальними громадами та територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з відповідним фінансовим забезпеченням.
 
У дискусії з питань порядку денного засідання взяв участь народний депутат України О.Дехтярчук. Він, зокрема, зупинився на законодавчому забезпеченні реформи з децентралізації державного управління та  процесу формування об’єднаних територіальних громад, розповів про політичну ситуацію в країні. Парламентар також занотував запитання та пропозиції міських голів, пообіцявши врахувати їх у своїй діяльності.
В ході засідання учасники обговорили результати фінансової децентралізації та можливості залучення додаткових бюджетних коштів та міжнародної технічної допомоги для розвитку об’єднаних територіальних громад, ознамидлися з прикладами діяльності ОТГ Рівненщини.
За підсумками обговорення учасники платформи сформували пропозиції до Верховної Ради України щодо удосконалення законодавства у питаннях децентралізації та діяльності органів місцевого самоврядування .
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)