Як ефективно управляти житловим фондом – вивчали на практикумі в Луганському РВ АМУ

26 / Липень, 2017
25 липня у місті Сєвєродонецьк Луганське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум на тему «Ефективне управління житловим фондом. Створення та діяльність ОСББ». Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.
У практикумі взяли участь заступники міських голів, начальники управлінь (відділів) житлово-комунального господарства та відділів по роботі із ОСББ, голови ОСББ громад Луганської області – членів Асоціації міст України.
Під час практикуму обговорено норми законодавства та практичні аспекти діяльності ОСББ та Асоціацій ОСББ. Особливу зацікавленість викликав  досвід впровадження міської Програми підтримки ОСББ на прикладі Сєвєродонецької міської ради. На підтримку ОСББ виділено кошти із міського бюджету у сумі понад 5 млн грн. Переможцями конкурси стали близько 20 ОСББ, які отримають кошти на ремонт покрівлі, підвалів, системи теплозабезпечення, впровадження енергоефективних заходів тощо.
 
       
У практикумі взяв участь координатор проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» в Луганській та Донецькій областях Олександр Стеценко. Він розповів про досвід сприяння створенню Ресурсних центрів у трьох формах: 1) на базі структурних підрозділів виконкомів (управління ЖКГ, відділи по роботі із ОСББ); 2) у формі громадських організацій; 3) у формі Асоціацій ОСББ.
По завершенню практикуму було прийнято рішення про створення Ресурсних центрів для ОСББ в громадах Луганської області на прикладі Ресурсного центру для ОСББ у місті Сєвєродонецьку, створення мережі таких Ресурсних центрів та обмін інформацією щодо вирішення проблемних питань ОСББ, залучення міжнародної технічної допомоги на реалізацію проектів ОСББ.
 
       

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)