Загальні збори Асоціації міст України відбулися в Одесі

18 / Червень, 2019
18 червня в Одесі пройшли Загальні збори Асоціації міст України. Учасники Зборів - близько 400 представників органів місцевого самоврядування-членів АМУ. Головував на засіданні Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко.
До учасників Загальних зборів звернувся Спеціальний уповноважений Уряду Німеччини з питань реформ в Україні Георг Мільбрадт: «Найголовніше у реформі з децентралізації – вона руйнує радянське мислення українських громадян. Децентралізація є потужним інструментом проти корупції, адже разом із повноваженнями на місця переходять корупційні ризики, які легше викорінити саме знизу. Головним інструментом для цього є прозорість». Г. Мільбрадт наголосив, що День діалогу з владою демонструє, що реформа працює – з'являється нова місцева еліта з сучасним реформованим мисленням: «Сами ви є цими людьми, які формують новий демократичний політикум на місцевому рівні». Г.Мільбрадт також наголосив на важливості завершення реформи, зокрема, на закріпленні децентралізації у Конституції.
 
Робота Зборів продовжилася виступом Голови АМУ Віталія Кличка. Він представив Звіт про діяльність АМУ за 2018 рік. «Асоціація міст працює в постійній взаємодії зі своїми членами. Так, у 2018 році ми провели 40 загальнонаціональних зібрань та понад 1700 регіональних заходів. У них взяли участь 31 700 керівників та працівників органів місцевого самоврядування. Під час цих заходів представники громад обговорюють проблеми місцевого самоврядування, напрацьовують шляхи їх розв’язання та пропозиції до органів державної влади», - сказав В.Кличко.
«Одним з найважливіших завдань Асоціації є ведення діалогу з органами державної влади як на центральному, так і на регіональному рівнях. Головними темами політичного діалогу у 2018  році  були: активізація реформи та збереження здобутків бюджетної децентралізації. Протягом року представники АМУ взяли участь у 46 засіданнях Уряду, 93 засіданнях Урядових комітетів. АМУ захищала інтереси громад на 89 засіданнях парламентських комітетів. Ми провели 34 регіональні платформи з політичного діалогу у сфері місцевого самоврядування за участі народних депутатів. Ми подали до центральних органів влади 51 звернення на захист інтересів громад, 549 пропозицій з вирішення проблем місцевого самоврядування», - підкреслив Голова АМУ.
 
Віталій Кличко наголосив, що важливим компонентом є аналітична та законотворча діяльність Асоціації: «Експерти АМУ проаналізували на предмет впливу на місцеве самоврядування майже 4 тисячі проектів урядових актів. Підготували 69 експертних висновків до законопроектів. Брали участь у розробці 84 законопроектів. Результатом цієї наполегливої роботи стало ухвалення 179 урядових рішень, які  позитивно впливають на розвиток місцевого самоврядування».
«Окремо відзначу ініціативи АМУ в бюджетному процесі, завдяки яким в Держбюджеті на 2019 рік для всіх територіальних громад залучено додатковий ресурс 44,6 млрд грн», - сказав Голова АМУ.
Віталій Кличко підкреслив, що запорукою ефективного діалогу з державною владою є активна позиція Асоціації в захисті прав та інтересів місцевого самоврядування, а також фаховість експертів АМУ: «Важливим напрямом нашої діяльності залишається надання консультацій та правової допомоги громадам-членам АМУ. У 2018 році було надано майже 10 тисяч консультацій органам місцевого самоврядування».
Також Віталій Кличко розповів про діяльність Асоціації міст України щодо сприяння професійному розвитку працівників місцевого самоврядування, інформаційної, а також міжнародної діяльності.
У підсумку Віталій Кличко подякував партнерам АМУ: Агентству США з міжнародного розвитку, Федерації Канадських муніципалітетів, Норвезькій асоціації місцевих та регіональних влад, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та представництву ЄС в Україні.
Голова АМУ відзначив: «У 2019 році перед нами постають нові виклики. Головне - донести до нової влади нашу позицію щодо важливості реформи місцевого самоврядування. Не можна допустити її згортання або скасування. Вкрай необхідно посилити фінансову спроможність українських громад».  
Під час Загальних зборів учасники затвердити Звіт про роботу Правління та Виконавчої дирекції Асоціації міст України за 2018 рік, також фінансово-господарський звіт Правління АМУ. Крім того, присутні проголосували за ряд організаційних питань діяльності Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)