"Законодавче регулювання у сферах локальної демократії та правового статусу депутатів місцевих рад: поточний стан і перспективи удосконалення" – у Вінниці пройшов круглий стіл

12 / Лютий, 2018

12 лютого у Вінниці відбулось засідання круглого столу, яке провів Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за підтримки Проекту ПУЛЬС та проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що реалізує АМУ, та інших програм міжнародної технічної допомоги.
В роботі круглого столу взяли участь представники місцевих рад Вінницької області, керівники та експерти проектів ПРООН, USAID, Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, науковці, а також представники місцевих рад та громадські експерти з різних регіонів.
Асоціацію міст України представляли директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Мягкоход Володимир Михайлович та експерт проекту «Партисипативна демократія та обгрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» Наталя Бескупська.
Учасники обговорили сучасний стан та перспективи удосконалення законодавчого регулювання питань місцевої демократії в Україні. А також поточний стан і проблемні питання імплементації українського законодавства у сфері статусу депутатів місцевих рад.
«Багато питань приходить до нашого комітету. Коли люди працюють не по політичних мотивах, а як господарі у своєму місті і вирішують ті проблеми, які сьогодні існують у громаді, це приємно. Коли мінімальна кількість політичних впливів, натомість є реальна справа, виграє лише громада», — зазначив народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, голова Робочої групи Комітету з питань удосконалення законодавства України у сфері статусу депутатів місцевих рад   Сергій Кудлаєнко.
«Від Верховної Ради залежить процес удосконалення виборчої системи. Потрібно також піднімати питання щодо кількісного складу місцевих рад і Верховної Ради, виходячи з того, наскільки вони є ефективними та скільки ресурсів витрачається», — відзначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник погодився, що виборче законодавство необхідно вдосконалювати.
  
Директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Володимир Мягкоход наголосив, що Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування здійснив велику роботу з розробки змін щодо вдосконалення статусу депутатів місцевих рад. Разом з тим, він сказав, що важливо зберегти право працівників органів місцевого самоврядування бути депутатами місцевих рад.
Наталя Бескупська, експерт проекту «Партисипативна демократія та обгрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», у своєму виступі коротко ознайомила присутніх з норвезьким досвідом місцевої демократії та закликала парламентарів при розробці відповідних законодавчих ініціатив враховувати кращий досвід європейських країн з розвинутою демократією, а також поінформувала про проведені Проектом дослідження у сфері місцевої демократії у регіонах України.
Учасники круглого столу зазначили, що прийшов час формувати власну модель локальної демократії, яка б спиралася на об’єктивну реальність і давала б можливість закріпити успіхи децентралізації, розкриваючи потенціал  місцевого самоврядування.
Дивитися відео

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)