Запорізьке РВ АМУ провело практичну сесію про управління земельними ресурсами

25 / Листопад, 2021
25 листопада у Запорізькому РВ АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства для органів місцевого самоврядування  на тему: «Дерегуляція у  сфері  землеустрою,  усунення  корупційних  ризиків  в  управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної  власності  громад.  Проведення  аукціонів  з  продажу  та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему». 
 
Захід відбувся в рамках спільного проєкту Асоціації міст України та ДЕСПРО.
 
Участь у практичній сесії взяли представники органів місцевого самоврядування Запорізької області, зокрема профільних відділів міських, селищних та сільських рад територіальних громад. Захід проводився з дотриманням карантинних норм.  
Тетяна Вощинська, т.в.о.виконавчого директора Запорізького РВ АМУ привітала учасників заходу і підкреслила, що на порядку денному АМУ завжди стоять найактуальніші практичні потреби громад, тому консультативна робота є постійною. 
Тренером заходу був запрошений начальник  відділу Новомиколаївського бюро правової допомоги Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокат Олександр Котов.  Він наголосив на актуальності теми, тому що й сам є депутатом Новомиколаївської селищної ради, заступником голови земельної комісії, та постійно стикається з прогалинами у законодавстві. Тому подякував АМУ за такі практичні сесії, де фахівці можуть обмінюватись напрацьованим досвідом. 
Територіальні громади нарешті набули повноважень з розпорядження землями державної власності в межах їх територій, що врегульовано Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони» №1444-IX від 18.05.2021 року. 22.09.2021 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) №1013. Новели цих нормативних актів і розглянули на заході АМУ.
Землі, не зареєстровані в державному земельному кадастрі, перебувають під загрозою різних маніпуляцій і корупційних схем. Саме громади мотивовані оформити ці землі і вивести їх з нелегального використання. Плата за землю (земельний податок або орендна плата за державну або комунальну землі) з будь-якої ділянки на території громади у межах та за межами населених пунктів надходить до місцевого бюджету, тож є складовою фінансового успіху громад. 
Учасники заходу обговорили законодавчі нововведення щодо організації та проведення земельних торгів в електронній формі, зокрема, розглянуто практики впровадження даного інструменту.
Тренерка Вікторія Гамаюнова, голова ГО «Правова скеля», депутат Кушугумської селищної ради, юрист розповіла про особливості проведення аукціонів. 
Розвиток сучасних технологій, підсилений вимогами, пов’язаними із протидією пандемії COVID-19, боротьба з корупцією та збільшення прозорості державного управління вимагає перенесення публічних сервісів в цифровий вимір. Цифровізація торкнулась і земельних аукціонів. Як адаптуватись до змін, обговорили в ході практикуму. 
Відео заходу:

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)