Застосування земельного законодавства обговорювали на практикумі в Ужгороді

15 / Червень, 2017
15 червня Закарпатське регіональне відділення АМУ провело в Ужгороді практикум на тему «Практичні аспекти реалізації законодавства у сфері управління земельними ресурсами». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники міських, селищних і сільських рад Закарпатської області, науковці Ужгородського національного університету, експерти, консультанти Закарпатського РВ АМУ.
Вступним словом відкрив практикум виконавчий директор Закарпатського регіонального відділення АМУ Іван Ревтій. Він коротко окреслив коло питань, винесених на обговорення.
Проблемам управління земельними ресурсами у територіальних громадах були присвячені виступи кандидата технічних наук, декана географічного факультету УжНУ Івана Калинича та кандидата наук з державного управління, завідувача кафедри землевпорядкування та кадастру УжНУ Владислава Пересоляка. Їхня колега, старший викладач кафедри землекористування та кадастру Тетяна Марухнич акцентувала увагу присутніх щодо новел у законодавстві «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», а також на питаннях правових наслідків затвердження землевпорядної документації, щодо встановлення обмежень.
Про законодавчо-нормативні основи і практику вирішення земельних відносин для об’єднаних територіальних громад говорив у своєму спічі консультант з правових питань Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша.
З усіх питань відбувся жвавий обмін думками за участі представників органів місцевого самоврядування. Звучали думки про необхідність і важливість системної інформаційної роботи з питань законодавства, які регулюють земельні відносини, адже дуже часто працівники рад базового рівня не володіють достатніми знаннями у цій царині. Присутні висловлювали узагальнену думку про доцільність створення ринку землі сільськогосподарського призначення, що дозволило б збільшити площі для вирощування врожаю, порушували інші актуальні питання.
 
   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)