Завдяки децентралізації Одеса отримала містобудівні повановаження

04 / Жовтень, 2016

3 жовтня Одеса в рамках децентралізації системи держархбудконтролю отримала нові містобудівні повноваження. Акт прийому-передачі справ підписали Голова державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев і Одеський міський голова Геннадій Труханов.

«Від себе особисто, від всіх одеситів, від представницької і виконавчої влади Одеси хочу висловити подяку, перш за все, президенту Петру Порошенко і прем'єр-міністру Володимиру Гройсману за те, що «Стратегія розвитку - 2020», в рамках презентації якої в 2014 році українці вперше почули про намір центральної влади передавати повноваження на місця, сьогодні реально приносить результати і дає розвиток містам. Що не на словах, а на ділі відбувається децентралізація влади», - підкреслив Геннадій Труханов.

Одеський міський голова також підкреслив, що до моменту прийняття повноважень і зобов'язань в Одесі повністю сформовано і оснащено Одеське управління ДАБК, розташоване за адресою: вул. Черняховського, 6.

«Одеса має величезний потенціал для залучення інвестицій в будівельну галузь. Тут знаходиться стратегічно важливий порт, який вимагає розвитку і модернізації, активно розвивається туристична сфера, є потреба в оновленні житлового фонду. Крім того, більше 70% обсягів будівельних робіт регіону припадає саме на Одесу», - зазначив Олексій Кудрявцев.

Глава ДАБІ України підкреслив, що результатом роботи міського управління повинно стати зниження соціальної напруги навколо проблемного будівництва і створення сприятливого клімату для сумлінних забудовників.

 Управління ДАБК Одеської міської ради отримало повноваження, юрисдикція яких поширюється на адміністративну територію міста Одеси, в тому числі:

  • Здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів по об'єктах I-IV категорії, розташованих в межах міста Одеси.
  • Видача документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт щодо об'єктів I-IV категорії, відмова у видачі таких документів, анулювання їх, скасування їх реєстрації.
  • Прийняття в експлуатацію закінчених об'єктів (видача сертифікатів, реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації).
  • Подача позовів до суду про знесення самовільно збудованого об'єкта з компенсацією витрат, право виступати замовником робіт зі знесення самовільно побудованого об'єкта.
  • Складання протоколів про вчинення правопорушень і актів перевірок, накладення штрафів відповідно до законодавства.
  • Видача обов'язкових для виконання приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
  • Зупинка підготовчих і будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності.
  • Проведення перевірок відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
  • Заборона експлуатації завершених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію (за вмотивованим письмовим рішенням керівника Управління або його заступника).

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)