Завдяки продуктивній взаємодії ми зможемо сформувати та втілити архітектуру відродженої України — Олексій Чернишов на Форумі АМУ

02 / Червень, 2022

На Форумі «reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities» («відродження України - відродження громад»), який 2 червня відбувся у Києві, виступив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. 
Він подякував очільникам міст та громад за те, що у непередбачуваних воєнних умовах проявляють мужність, самовідданість та турботу про своїх земляків і вимушених переселенців. Нині органи місцевого самоврядування докладають великих зусиль для того, щоб виконувати щоденні завдання: забезпечувати належне функціонування громад, приймати переселенців, організовувати допомогу громадам, де ведуться бойові дії. Міністр Олексій Чернишов наголосив, що кожного дня місцева влада демонструє стійкість, а місцеве самоврядування стало каркасом цивільної оборони та тилу.
Звертаючись до учасників Форуму, Олексій Чернишов зазначив, що сьогодні перед місцевим самоврядуванням стоять першочергові виклики: піклуватися про життя та здоров'я співгромадян, а також внутрішньо переміщених осіб та освіту їхніх дітей; забезпечувати життєдіяльність населених пунктів; підтримувати бізнес в умовах воєнного стану, зокрема створювати умови для релакованого бізнесу та підтримувати експортно-орієнтовані підприємства. Зважаючи на це, Уряд та Верховна Рада злагоджено працюють за такими пріоритетними напрямками:
- фінансування видатків в умовах війни;
- посилення інституційної спроможності громад;
- експертна та швидка оцінка матеріальних збитків;
- термінове відновлення зруйнованих об'єктів;
- соціальна підтримка ВПО.
Протягом трьох місяців Уряд та Парламент вже прийняли низку важливих рішень щодо забезпечення спроможності ОМС, організації тероборони, безпеки населення та функціонування бюджетної сфери, а також роботи комунальних підприємств в умовах воєнного стану. Децентралізація сприяла нашій єдності і я вірю, що у продуктивній взаємодії ми зможемо сформувати та втілити архітектуру відродженої України. Разом переможемо! — підкреслив Олексій Чернишов.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)