Завершилась п'ята Школа з проектного менеджменту для представників ОТГ

02 / Червень, 2017
З 29 травня по 2 червня у місті Харкові проходила Школа з проектного менеджменту для представників об'єднаних територіальних громад, яку організувала Асоціація міст України в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування" (ПУЛЬС), що реалізується за фінансування USAID.
Серед учасників - перші заступники та заступники голів ОТГ, начальники і головні спеціалісти у сфері житлово-комунального господарства, економічного розвитку, інвестицій, інфраструктури та муніципальних проектів. Вони були відібрані на конкурсних засадах.
Проводили навчання Директор ГО «Волинський ресурсний центр» Василь Кашевський та Ігор Воляник, менеджер проектів ГО «Волонський ресурсний центр».
Під час занять учасники розглянули актуальні питання, які стосуються проектного менеджменту – поняття проекту, їх типи, мотиви донорів, джерела фінансування. Крім того, тренери Школи висвітили особливості роботи Державного фонду регіонального розвитку, зокрема, розказали про особливості його функціонування та роботу регіональної комісії з відбору проектів на ДФРР, а також особливості проектів публічно-приватного партнерства.
Присутні також розглянули приклади проектів місцевого та регіонального розвитку з досвіду України і Польщі, дізналися як ефективно здійснювати пошук та відбір ідеї проекту, вивчали його структуру, проблематику, а також цілі та завдання, заходи проектів, процес складання бюджету, навчилися якісно оцінювати результати проекту та здійснювати моніторинг.
Особливий акцент під час лекцій було зроблено на особливостях впровадження проекту – розглянута угода на виконання проекту, процедури та типии закупівель, візуалізація, особливості робіт із бюджетними коштами, подання звітів про виконання проекту.
Учасники отримали індивідуальні консультації та поради від тренерів щодо реалізації своїх проектів у громадах.
 
Тренер Школи Василь Кашевський зазначив, що Асоціація міст України здійснила якісний підбір учасників, які показали високу зацікавленість, бажання вчитись, здобувати нові знання. «Дуже радує, коли ти зустрічаєш таку високу мотивацію в групі. Переконаний, ця група підготує не один проект. Навіть під час перерви учасники задавали багато питань щодо підготовки проектів», - зазначив він.
За словами Василя Кашевського,  під час заходу були зламані стереотипи, які раніше заважали учасникам реалізовувати проекти на місцях, а також були розширені горизонти їх можливостей.
У ході всіх занять кожен учасник працював над підготовкою концепції проекту розвитку своєї громади. По прибуттю у свої рідні об’єднані громади, учасники п’ятої Школи з проектного менеджменту  будуть виконувати домашнє завдання – розробляти власні проекти, які потім зможуть реалізувати.
  

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)