Завершився Марафон громад, організований в рамках виставки-форуму «ReBuild Ukraine» у Варшаві

17 / Лютий, 2023
 
16 лютого 2023 року громади-члени Асоціації міст України продовжили представляти свої проєкти на виставці-форумі «ReBuild Ukraine».
У другий день Марафону свої проєкти представили:
- Житомир,
- Вознесенськ (Миколаївська область),
- Баштанка (Миколаївська область), 
- Бородянка (Київська область), 
- Макарів (Київська область),
- Вінниця,
- Дергачі (Харківська область),
- Ізюм (Харківська область),
- Чугуїв (Харківська область), 
- Сєвєродонецьк (Луганська область),
- Чернігів.
Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова подякував світовому товариству за підтримку України: «Цей форум і кількість його учасників є підтвердженням того, що підтримка продовжується. Європа, Сполучені Штати і всі наші друзі вірять в перемогу України».
Наталія Хольченкова, начальник відділу міжнародних відносин Чернігівської міськради, відзначила: «Чернігів зазнав 70% руйнувань критичної інфраструктури. Бо саме це місто стало на захист столиці з Північного напрямку». Та попри все, наголосила вона, місто відбудовується, відроджується та модернізує підприємства  критичної інфраструктури, впроваджуючи надсучасні енергоефективні технології. 
Світлана Євдощенко, заступниця Баштанського міського голови, представила найголовніший напрямок роботи з відновлення житла та об’єктів критичної інфраструктури, закладів освіти, побудови  спортивного комплексу, де виховуватимуться майбутні світові чемпіони. «Через громаду пройшло більше 1000 одиниць ворожої техніки, яку ЗСУ знищили вщент, внаслідок бойових дій 40 будинків було зруйновано повністю. Але громада віднайшла шляхи та продовжує залучати всі можливі ресурси, у тому числі міжнародні, щоб жити та працювати задля Перемоги», - відзначила Світлана Євдощенко. 
Вадим Токар, Макарівський селищний голова, презентував свою громаду, яка ще тривалий проміжок часу відбудовуватиметься: масштаби лиха величезні, тисячі людей залишилися без домівок. «Але не майте сумнівів, ми й надалі стоятимемо на захисті нашого спільного європейського дому і боротимемося за спільні європейські ціності. Хоча російські ракети продовжують нищити критичну інфраструктуру, намагаючись занурити нас у темряву. Та наші спільні зусилля не будуть марними», - запевнив Вадим Токар.
Людмила Макаренко, заступник голови Чугуївської міської ради, представила карту пошкоджених об’єктів - це 50% зруйнованого житлового фонду та критичної інфраструктури. «Громада  потребує негайної допомоги, тому в планах першочергово відбудувати розбиті будинки, лікарні та школи», - повідомила Л. Макаренко про план роботи.
Валерій Марченко, начальник Ізюмської міської військової адміністрації презентував Ізюм, як місто величезних руйнувань та горя, яких завдали російські загарбники за більш ніж пів року окупації. «Масові катування і вбивства наших земляків в Ізюмі - стали остаточним підтвердженням проведення геноциду українців росіянами. Масштабні руйнування інфраструктури, які склали більше 80% будівель, залишили без домівок майже половину населення. Але місто співпрацює з міжнародними організаціями, такими як «Червоний Хрест», «ЮНІСЕФ» та іншими, і тримає курс на відновлення та розвиток деокупованих територій», - відзначив В. Марченко.
Вячеслав Задоренко, начальник Дергачівської міської військової адміністрації, презентував масштаби руйнувань громади: населені пункти, що розташовані біля кордону з рф зруйновано майже на 90%, більшу частину підприємств також знищено внаслідок бойових дій. «Але після деокупації громади, люди повернулися на свою землю, і попри постійні обстріли ще жодного дня не припиняли свою роботу енергетики, газовики, медики, освітяни. Все це лише з однією метою - перемогти агресора та відновити мир в Україні», - зазначив Вячеслав Задоренко. 
Ігор Глущенко, директор Сєвєродонецького комунального підприємства «Зелене місто» повідомив, що Сєвєродонецька міська громада ще досі залишається під окупацією, масштаби лиха руйнувань достеменно можна дізнатися тільки після деокупації та фактичного обстеження всіх об’єктів відповідних секторів. «Місто Сєвєродонецьк було зруйноване:  на 70% знищено жилфонд і на 100% - інфраструктура», - назвав цифри руйнувань І.Глущенко. 
 
Також відбувся майстер-клас, що провів  Голова Ради Директорів Rebuilding Ukraine Agency Алекс Гордін. Він розповів про існуючі інструменти по залученню іноземних інвестицій, порадив створити департаменти зовнішньо-економічного розвитку, орієнтовані на роботу в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови, та, не чекаючи перемоги, готувати проекти розвитку громад для роботи з інвесторами. «Кожна  громада, незважаючи на її розмір та географічне розташування, має свою цінність та ресурси, що робить її інвестиційно-привабливою», - наголосив Алекс Гордін.
 
Підсумовуючи, можна відзначити грандіозний масштаб заходу, у якому взяли участь - 22 країни світу, 23 українських громади, 70 муніципалітетів-гостей, 12 нацпавільйонів країн-партнерів, близько 500 світових донорських а фінансових організацій, понад 20 офіційних делегацій з різних країн світу. Це свідчить про те, що світова спільнота об’єдналася заради єдиної мети - відродити Україну. 
Про перший день Марафону можна прочитати  за посиланням.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)