Збереження історико-культурної спадщини як інструмент економічного розвитку громади - тема практикуму в Івано-Франківському РВ АМУ

12 / Червень, 2019
12 червня Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства на тему «Збереження історико-культурної спадщини як інструмент економічного розвитку громади» у м.Бурштин. Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Серед учасників заходу – міські, селищні, сільські голови, голови ОТГ, керівники відповідних підрозділів рад, представники Івано-Франківського РВ АМУ.
З вітальним словом виступив Івано-Франківський міський голова, голова Івано-Франківського РВ АМУ Руслан Марцінків, який зауважив, що ініціативи Івано-Франківського РВ АМУ підтримує правління Асоціації міст України, тому вдається розв’язувати чимало важливих проблем місцевого рівня. Зокрема це стосується залишення акцизного податку на місцях, також у законі про житлові комунальні послуги враховано деякі пропозиції регіонального відділення. «Ми маємо можливість обмінятися досвідом, поділитися досягненнями та обговорити проблеми місцевого самоврядування задля пошуків шляхів їх вирішення, напрацювати завдання для нашого правління. АМУ відстоює права громад. Хоч не завжди дослухається до нас парламент і уряд, проте немало вдається зробити», - наголосив Руслан Марцінків.
Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук у своєму виступі зазначив, що партнерство між громадами, яке забезпечує Івано-Франківське РВ АМУ, спрямоване на поліпшення потенціалу громад та їх економічного зростання завдяки співпраці громадського сектору, бізнесу і місцевої влади. 
Модератором заходу виступив експерт Української кліматичної мережі, представник від України Гірського партнерства (ФАО) Микола Скиданюк. Він розповів, що історико-культурна та природна спадщина відіграє важливу роль у місцевому економічному розвитку громади. Адже якщо громада формуватиме перелік спадщини, вона може бачити свій вектор розвитку на 10, 20, 30 та більше років. Будь який обєкт місцевої спадщини - це місцевий продукт, який приваблює туристів, гостей громади, а це приносить додаткові надходження до місцевих бюджетів.
Бурштинський міський голова Роксолана Джура поділилася з учасниками заходу своїм досвідом щодо впровадження секторальних реформ, зокрема в медичній та освітній галузях. Також вона акцентувала на співпраці з бізнесом. Інновацією громади назвала створення Центру громадської активності, який торік запрацював в офісі Агенції місцевого економічного розвитку з метою залучення великого бізнесу для поступу міста Бурштин.
Голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини, учасниця Європейської Асоціації інтерпретації спадщини («Interpret Europe») Оксана Федорович у своєму виступі зазначила: «Об’єкти природної та культурної спадщини здатні стати суттєвими чинниками економічного розвитку громад. А для малих громад вони нерідко є одним з небагатьох шансів на економічну перспективу та добробут. Часто місцева влада не вбачає у руїнах історичної будівлі чи у звичних природних ландшафтах ресурси для місцевого розвитку, а у ставленні до спадщини переважають захисні та охоронно-заборонні підходи, що не дозволяють повноцінно реалізувати її потенціал. Проте якщо спадщина потрапляє у фокус місцевого економічного  розвитку,  якщо забезпечується її якісна інтерпретація, на її базі  створюється значна додана вартість, а  сама спадщина стає справжнім мотором змін на краще у громаді. Прикладом цього є центр спадщини  Вигодської вузькоколійки, який став не лише «магнітом» для відвідувачів, а й сприяє пожвавленню місцевого бізнесу та поширенню позитивного іміджу Вигодської  громади».
Практикум відбувся в рамках Форуму представників органів місцевого самоврядування Прикарпаття «Сила громад – в єдності», що організувало Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України. 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)