Зміни до Конституції мають передбачати поділ території держави на ОТГ та забезпечення спроможності органів місцевого самоврядування їх територіальною основою, - АМУ

11 / Січень, 2019
11 січня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг на тему «Закріплення децентралізації в Конституції України: від слів до дій», присвячений можливості розгляду парламентом найближчого пленарного тижня законопроекту «Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації» №2217-а. Від Асоціації міст України виступив аналітик АМУ Володимир Пархоменко.
В.Пархоменко повідомив, що Асоціація міст України виступає за якнайшвидше прийняття змін до Конституції, які містяться у проекті закону № 2217-а, щоб закріпити результати реформи. Зокрема, зміни до розділу «Територіальний устрій», який має називатися «Адміністративно-територіальний устрій», повинні передбачати поділ території держави на ОТГ та забезпечення спроможності органів місцевого самоврядування їх територіальною основою.
Також аналітик АМУ повідомив, що прийняття змін до Конституції має вирішити питання фінансового забезпечення органів місцевого самоврядування. Завдяки децентралізації громади отрмали додаткові ресурси і нові повноваження. Однак, на думку органів місцевого самоврядування, видатки на ці повноваження суттєво перевищують розмір фінансового забезпечення, яке виділяється для їх реалізації. Тому мають бути передбачені гарантії фінансування державою делегованих нею повноважень на місця.
В.Пархоменко наголосив на необхідності прийняття законопроекту №2217-а до парламентських виборів.
 
Нагадаємо, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан у коментарі журналістам закликав парламент найближчим часом розглянути зміни до Конституції щодо децентралізації влади.
 
Відео брифінгу

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)