«Значно збільшився вплив АМУ на якість законів, що стосуються місцевого самоврядування», – Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев

06 / Червень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Ладижинський міський голова (Вінницька область) Валерій Коломєйцев:
– Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття?               
– Дати оцінку  за чверть століття не можу. Але у період із  2001 року, коли місто Ладижин стало членом Асоціації міст України і до сьогодення, значно збільшився вплив АМУ на якість законів України, що стосуються самоврядування.
– Назвіть три головні риси АМУ.                                                     
– Асоціація – це орган, який стоїть на захисті інтересів територіальних громад України. АМУ надає правову та практичну допомогу громадам – членам асоціації. АМУ  об’єднує  міста, ОТГ  для спільного  вирішення   проблем  при виконанні ними самоврядних повноважень.
– Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?      
– Можливістю користуватися правовою допомогою фахівців дирекції Асоціації, доводити до керівництва та членів АМУ проблемні питання, які виникають у громадах, та за допомогою дирекції і правління АМУ вирішувати ці проблеми на рівні Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.
– Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї завдання?           
– Впевнений, що виправдовує. Але зупинятися на досягненнях та наявних можливостях не можна.
– Чого б Ви побажали Асоціації на майбутнє?                                   
– В країні, де політики, на жаль, керують економікою, очікую від АМУ більш рішучих дій, у тому числі політичних, які необхідно спрямовувати на захист інтересів територіальних громад України.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)