Одеська громада відкрила власну ПЛР-лабораторію

 
Сучасна молекулярно-діагностична ПЛР-лабораторія відкрилася в Одесі на базі міської клінічної інфекційної лікарні. Вона створена у співпраці з представниками британської компанії Next Level Diagnostics.
Основне обладнання для ПЛР-діагностики:
– два ампліфікатора Mic для проведення ПЛР в режимі реального часу;
– автоматична станція Myra для підготовки ПЛР-сумішей;
– автоматизована робоча станція VERSA TM 10 Nucleic Acid Purification для виділення нуклеїнових кислот.
Створення лабораторії обумовлено необхідністю швидкої обробки біологічного матеріалу пацієнтів, що поступили в міські опорні лікарні з підозрою на коронавірус. До теперішнього часу основний обсяг ПЛР-досліджень на COVID-19 на некомерційній основі проводив Одеський обласний лабораторний центр, потужності якого при зростанні захворюваності не дозволяли забезпечити необхідну кількість досліджень в найкоротші терміни.
 
За словами мера Одеси Геннадія Труханова, крім будівельних робіт, які обійшлися бюджету міста в 7 млн грн, до 20 млн грн було витрачено на закупівлю новітнього обладнання. "Це обладнання вироблено в Великобританії, що дозволить виконувати роботу на найвищому рівні. Зазначу, що вже сьогодні, за оцінками фахівців, ми знаходимося в загальній європейської мережі за якістю проведення ПЛР-тестування",- заявив Геннадій Труханов.
 
Поки що ПЛР-діагностику здійснюватимуть пацієнтам інфекційної лікарні. На даному етапі потужність лабораторії розрахована на 200 досліджень на добу. Згодом лабораторія розширить свої можливості і зможе приймати біоматеріал на ПЛР-дослідження також від інших муніципальних медичних установ. Також нова лабораторія в майбутньому зможе діагностувати понад 500 інфекцій вірусної і бактерійної природи.
У мерії відзначають, що захист здоров’я медпрацівників був серед пріоритетів при створенні лабораторії. У ній обладнані ізольовані боксовані кабінети, спілкування між співробітниками здійснюється по селекторного зв’язку. У лабораторії встановлено бокси біологічної безпеки високого рівня захисту, а також сучасна система припливно-витяжної вентиляції.
Устаткування дозволяє в автоматичному режимі здійснювати всі етапи аналізу з мінімальним залученням персоналу лабораторії. Завдяки цьому виключаються багато етапів роботи з інфікованим небезпечним матеріалом, що дозволяє максимально захистити персонал від зараження.
Область: 
Одеська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)