Плоди децентралізації: Кіптівська ОТГ демонструє результати роботи за рік (+відео)

Хочеш побачити, як на практиці працює децентралізація, – приїжджай до Кіптівської об’єднаної громади. Рік роботи – і керівники та мешканці громади вже збирають чималі плоди: відремонтовані школи, дитячі садки та інші об’єкти інфраструктури.

Дім культури в селі Прогрес. Дірявий дах, пліснява на стінах, 11 тисяч книжок, що постраждали від вогкості, – ремонту тут не було більше 20 років. Врятувати приміщення вдалось завдяки об’єднанню громад.

«Ми цього року зробили ремонт даху будинку. Загальна вартість його – 570 тисяч. Ці кошти надала держава для підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад», — голова Кіптівської об’єднаної громади Володимир Кучма.

У селі знаходиться опорна школа, де навчається більше 100 учнів. Гроші тут вкладають в енергозбереження.

«Цього року головною метою було створення комфортних умов для навчання дітей, щоб вони не думали, як обігрітися, а думали про навчання. Саме тому ми замінили систему опалення, вікна, двері», — начальник відділу освіти Кіптівської об’єднаної територіальної громади Станіслав Пузирний.

Ті самі зміни очікують і прогресівський дитячий садочок.

«У суботу тут почнеться заміна вікон і дверей. Якщо ми беремо школу, то це 1 млн 400 тисяч, якщо садочок – близько 500 тисяч за проектом», — начальник відділу освіти Кіптівської об’єднаної територіальної громади Станіслав Пузирний.

Новошляхівська загальноосвітня школа теж отримала свою порцію змін. У новий опалювальний сезон навчальний заклад увійде із ефективнішою системою опалення, яку наразі переробляють.

Не залишили без уваги і місцевий дитячий садочок. Ремонтні роботи тут вже завершуються, через тиждень-два діти повернуться до своїх груп.

«600 тисяч виділили на садочок, на покрівлю, опалення і вікна, і двері. Таких надходжень у нас не було ніколи. Ми одразу соромились питати, ми звикли, що грошей ніколи немає. А тут приїжджає Володимир Володимирович, питає «Що вам треба?» Я розгубилася… І холодильник, і пилосос – все привезли», — завідувач Новошляхівським ДНЗ Любов Дейнеко.

Для Кіптівської об’єднаної громади освіта – пріоритетний напрям роботи. Тут кажуть, сили та гроші вкладають у майбутнє – у власних дітей.

«Ми забули про духовність, науку, про наших дітей. А тут громада показала ставлення, дитячі садки і школи, вкладають туди гроші на перспективу. Вони кажуть, що будуватимуть житло для вчителів, лікарів, молодь приїде сюди – це перспектива завтрашнього дня існуючої України», — перший заступник голови Валентин Мельничук.

Серед досягнень Кіптівської громади – відкриття сучасного центру надання адміністративних послуг у Кіптях. Аби він запрацював, у центрі чекають, поки їх підключать до інтернету.

«Якщо брати 25 років незалежності, то в жодному з цих сіл не був відремонтований жоден клуб, котельні, водогони. Переконувати жителів сіл, які входять до Кіптівської громади, про те, що вони зробили правильно, не треба, бо факти – річ уперта», — виконавчий директор Чернігівського відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко.

Цього року на розвиток інфраструктури громада отримала більше 5 мільйонів бюджетних коштів. Успішний досвід Кіптівської об’єднаної громади переймають не тільки на Чернігівщині. Повчитись у представників громади приїздили навіть із Сумської області.

Детальніше дивіться у сюжеті про Кіптівську ОТГ:

Відвідайте відеотеку "Успіхи реформ", де Асоціація міст України збирає успіхи об'єднаних територіальних громад, які надихають!

Область: 
Чернігівська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)