«Шериф» з благоустрою працює у Широківській ОТГ

 
Європейська якість життя – це не тільки розвинута освітня та медична інфраструктура, високі доходи громадян та  їх безпека, це і охайна, прибрана, приваблива територія населених пунктів, які входять до складу громади.
Широківська сільська рада схвалила «Правила благоустрою» - документ, що з метою створення сприятливих для життєдіяльності умов закріплює комплекс норм і правил, обов’язкових до виконання усіма жителями та суб’єктами господарської діяльності у населених пунктах  громади і поза ними. Головна мета – окреслити конкретні і зрозумілі межі відповідальності кожного господаря, підприємця і жителя за свою територію. Для контролю виконання цих вимог в Широківській ОТГ нещодавно запровадили посаду інспектора з благоустрою. Його робота не лише карати чи накладати штрафи. Головне завдання «шерифа» з благоустрою – ведення діалогу з жителями для інформування про положення Правил і обов’язок їх дотримуватися.
Так, наприклад, якщо зараз випав сніг, а у на дворі лежить минулорічне гілля, інспектор робить поправку на погодні умови і йде на зустріч господарю, продовживши термін ліквідації порушення. У випадках, коли господар не має фізичної можливості ліквідувати порушення Правил благоустрою у короткий термін, інспектор, обговоривши з ним реальні строки, призначає прийнятну дату.
Але Правилами визначено окремі порушення, за які інспекція з благоустрою має карати суворо, це - стихійні сміттєзвалища. По всій території громади зараз встановлюються спеціальні інформаційні дошки з попередженням про заборону звалення сміття у несанкціонованих місцях та штраф у розмірі 1360 гривень за таке порушення. Одночасно, вже у березні,  КП «Благводсервіс» розпочало розміщення на території Широківської громади баків, з яких сміття вивозитиметься централізовано. Отже, порушники, які залишатимуть свій непотріб у непристосованих до цього місцях, каратимуться суворо, одразу і великими штрафами.
Підприємці зобов’язані тримати у порядку прилеглу територію і зелену зону. Власники індивідуальних житлових будинків мають забезпечити порядок і чистоту на території від дому до дороги. Справжні господарі, які звикли хазяйнувати на своїй землі, такий підхід схвалюють і підтримують.
Після утворення ОТГ люди відчули свою причетність до всього, що робиться  у громаді і свідомо об’єднуються у вуличні комітети та громадські організації для спільних дій заради розвитку громади. Жителі Широківської громади переконані, що поява шерифа з благоустрою дозволить суттєво поліпшити зовнішній вигляд  сіл і ОТГ стане  зразковою не лише на Запоріжжі, а й у всій Україні.
 
 
Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)