30 / Серпень, 2019
 
29 серпня Верховна Рада України затвердила на посаді Міністерки освіти і науки України Ганну Новосад.
Нова Міністерка освіти і науки Ганна Новосад заявила, що реформа шкільної освіти залишатиметься пріоритетом Уряду.
Про це вона написала на своїй fb-сторінці.
Я переконана, що політика має бути цивілізованою. А у сфері освіти вона ще й точно має бути тяглою. Щоправда, останнє – лише там, де розпочались правильні та довгоочікувані зміни. А тому Нова українська школа продовжить бути пріоритетом і цього Уряду. Я особисто налаштована на тісну співпрацю з усіма агентами змін, які останні два роки робили зміни в школі можливими“, – написала вона.
Найголовнішими задачами перших двох тижнів Новосад назвала формування команди, роботу над держбюджетом-2020 та підготовку законопроєкту “Про повну загальну середню освіту”.
Нагадаємо, Ганна Новосад народилася 28 липня 1990 року. Таким чином 29-річна Новосад стала наймолодшою людиною, яка очолювала освітнє міністерство з початку незалежності.
В 2011-му отримала ступінь бакалавра з політологію в Києво-Могилянській академії. Через два роки здобула ступінь магістра європейських студій в Університеті Маастрихта у Нідерландах. Є стипендіаткою Фонду Відкритого Суспільства.
У 2013 році була учасницею програми Канадсько-української парламентської програми. Впродовж 2012-2013 років стажувалася в аналітичних центрах Чехії та Іспанії.
Цього року її обрали до парламенту від партії “Слуга народу”. До серпня працювала у Міністерстві освіти і науки. Очолювала Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції при МОН.
Очолюваний Новосад директорат виконує завдання, пов’язані зі стратегічним плануванням діяльності міністерства. Також цей структурний підрозділ координує роботу із забезпечення формування державної політики у сферах освіти і науки, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій.
На своїй fb-сторінці писала, що трьома найважливішими освітніми змінами за останні роки вважає:
  • ухвалення закону “Про освіту”, “який з-поміж десятків новацій дає широку автономію школам та вчителям, а також вводить європейську структуру шкільної освіти”;
  • запровадження інклюзивної освіти – “нарешті держава і суспільство почали давати шанс дітям з особливими освітніми потребами”;
  • інвестиції у шкільну інфраструктуру – “за останні два роки на створення нового і безпечного освітнього середовища у школі виділено понад 4 мільярди гривень”.
У своїй підтримці новообраної Міністерки запевнила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка на своїй fb-сторінці написала: "11-м Міністром освіти і науки України призначено Ганну Новосад – людину, яка впродовж останніх років була невід’ємною частиною команди МОН. Саме за моєї каденції вона очолила стратегічний директорат міністерства.

В цій країні не буде людини, яка вболіватиме за успіх Ані більше, ніж я. Вона – це здоровий глузд і надзвичайно професійний підхід до питань. Попереду багато викликів, зокрема, викликів лідерських, але я вірю, що вона зробить усе можливе, щоб впоратись із ними".

Асоціація міст України очікує на продовження конструктивного діалогу місцевого самоврядування та Міністерства освіти і науки України на чолі з Ганною Новосад. Найбільшим та найближчим викликом наразі є формування державного бюджету на 2020 рік, зокрема пошук джерел фінансування задекларованих Урядом Володимира Гройсмана підвищень заробітної плати освітян, та прийняття у другому читанні законопроєкту "Про повну загальну середню освіту".

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)