18 / Січень, 2019

17 січня 2019 року в Міністерстві освіти і науки України під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея відбулась нарада за участі представників профільних міністерств та спілки роботодавців. Інтереси Асоціації міст України представляла аналітик з питань освіти АМУ Людмила Мозгова.

Перший заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей повідомив про те, що на основі професій загальнодержавного значення були відкриті навчально-практичні центри (далі ‒ НПЦ), на які спрямовувались кошти державного бюджету на оновлення матеріально-технічної бази. При цьому в той час як відбувся на 12% спад учнівського контингенту, в закладах, де було створено НПЦ, помічено зростання учнівського контингенту на 5%.

Директор департаменту професійно-технічної освіти Микола Кучинський представив підходи, згідно з якими у 2019 році МОН визначило перелік професій для створення навчально-практичних центрів за державні кошти у 2019 році.

Основними завданнями НПЦ є:

впровадження сучасних технологій в освітній процес;

забезпечення підготовки кваліфікованих робітничих кадрів відповідно до сучасних освітніх стандартів;

організація підвищення кваліфікації, зокрема стажування, викладачів професійної підготовки, майстрів виробничого навчання;

здійснення професійного навчання незайнятого населення;

профорієнтаційна робота.

У 2019 році пропонується МОН спрямувати 50 млн. гривень, передбачених Державним бюджетом України, на створення НПЦ на базі таких професій:

  1. «Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник».
  2. «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування».
  3. «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
  4. «Монтажник систем утеплення будівель».
  5. «Верстатник деревообробних верстатів»
  6. «Монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й  аспірації».
  7. «Машиніст дорожньо-будівельних машин».

Аналітик АМУ Людмила Мозгова звернулась із запитанням до МОН щодо критеріїв визначення закладів професійно-технічної освіти, на базі яких мають бути відкриті НПЦ. Серед критеріїв були названі економічна доцільність, ефективність управління, результативність діяльності, затребуваність професій на ринку праці, готовність матеріально-технічної бази та врахування специфіки регіону. При цьому директор департаменту професійно-технічної освіти Микола Кучинський зауважив, що розподіл коштів здійснюють обласні державні адміністрації. Аналітик АМУ звернулась до Першого заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея із проханням посилити контроль за ОДА щодо справедливого розподілу цих коштів між закладами професійно-технічної освіти.

За результатом наради було прийнято рішення протягом 7 днів здійснити погодження переліку професій, на базі яких буде створено НПЦ.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)