02 / Грудень, 2016

У Комітеті Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства готується до повторного першого читання проект Закону «Про енергетичну ефективність будівель» (№4941 від 11.07.2016 року), який визначає правові та організаційні засади діяльності у сфері енергетичної ефективності будівель і спрямований на створення умов для зменшення споживання в них енергетичних ресурсів.

Положеннями законопроекту пропонується запровадити обов’язкову сертифікацію енергетичної ефективності будівель, в яких у приміщеннях загальною опалюваною площею більше 250 квадратних метрів розташовані державні органи та які часто відвідуються громадянами з метою здійснення ними права на звернення та на отримання адміністративних послуг відповідно до законодавства. Такі ж вимоги застосовуються і до будівель та відокремлених частин будівель, які продаються або передаються в найм (оренду) на строк не менше одного року. При цьому пропонується, що сертифікація енергетичної ефективності будівель здійснюватиметься на замовлення та за рахунок власника (співвласників) будівлі, для багатоквартирних будинків – на замовлення та за рахунок власника (співвласників) будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, управителя. Змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується запровадити адміністративну відповідальність за відсутність сертифікату енергетичної ефективності будівлі.

Експерти АМУ вважають, що таким чином, створюється система зобов’язань виготовлення додаткових документів, відсутність яких обмежуватиме права органів місцевого самоврядування та мешканців населених пунктів на відчуження об’єктів нерухомості, накладатиме адміністративну відповідальність. А державні та комунальні організації, установи, заклади постануть перед необхідністю здійснення додаткових витрат бюджетних коштів на проведення такої сертифікації. При цьому слід зауважити, що така сертифікація жодним чином не прискорює здійснення заходів із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності будівель.

Експерти Асоціації міст України співпрацюють з парламентським  Комітетом  у доопрацюванні до повторного першого читання законопроекту №4941 з метою  усунення  описаних вище та інших ризиків для органів місцевого самоврядування та жителів багатоквартирних будинків.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)